Rozrywka

Val Kilmer celowo spartaczył przesłuchanie „Top Gun”, „Nie chciałem tej roli”

Rola Vala Kilmera jako Toma „Icemana” Kazańskiego in Top Gun to jedna z najbardziej kultowych ról aktora. Niedługo ma powtórzyć rolę w Paramount’s Top Gun: Maverick. Jednak Kilmer nie zawsze chciał odgrywać rolę ani angażować się w Top Gun. Kilmer podzielił się ostatnimi wspomnieniami, w których celowo spartaczył przesłuchanie Top Gunale i tak dostałem tę rolę.

Val Kilmer gra Icemana w oryginalnym „Top Gun”

Val Kilmer jako Tom „Iceman” Kazansky w „Top Gun” | CBS przez Getty Images

Oryginalny Top Gun skupia się wokół Pete’a „Mavericka” Mitchella i Anthony’ego Edwardsa Nicka „Goose” Bradshawa. Obaj to piloci Marynarki Wojennej, którzy zostali wysłani do TOPGUN – szkoły broni myśliwskiej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Kiedy przybywają do szkoły, spotykają Icemana Kilmera, który staje się arcy-rywalem Mavericka.

Iceman nie jest fanem zarozumiałej postawy Mavericka i obaj mają konflikt na ziemi i w powietrzu. Jednak oboje stają się przyjaciółmi przed zakończeniem programu, a Maverick nawet ratuje życie Icemana w kulminacyjnym konflikcie. Kilmer wraca po Top Gun: Maverick i ciekawie będzie zobaczyć relacje, które powstały między Icemanem i Maverickiem ponad 30 lat później.

Kilmer celowo spartaczył przesłuchanie do „Top Gun”

W 2020 roku Kilmer wydał pamiętnik zatytułowany Jestem Twoim Huckleberrynawiązanie do jego filmu Nagrobek. W tym pamiętniku Batman na zawsze aktor ujawnił, że nie interesuje go bycie w Top Gun.

„Nie chciałem tej roli” — napisał Kilmer (udostępniony przez Looper). „Nie obchodził mnie film. Ta historia mnie nie zainteresowała”.

Kilmer spotkał się z reżyserem Tonym Scottem, ponieważ jego agent zasadniczo go do tego zmusił. Podczas przesłuchania upewnił się, że czytał swoje kwestie tak nonszalancko, jak to możliwe, aby wyglądało na to, że nie jest zainteresowany. Jednak nadal dostał tę rolę.

„Mój agent, który również reprezentował Toma Cruise’a, w zasadzie torturował mnie, żebym przynajmniej spotkał Tony’ego Scotta, mówiąc, że jest jednym z najgorętszych reżyserów w mieście” — powiedział Kilmer. „Czytałam te linijki obojętnie, a jednak, co zdumiewające, powiedziano mi, że mam tę rolę. Czułem się bardziej sflaczały niż napompowany”.

Kilmer powraca w sequelu

„src=”https://www.youtube.com/embed/qSqVVswa420?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Chociaż początkowo mógł nie być zainteresowany Top Gun, był podekscytowany powrotem do sequela. W swoim pamiętniku Kilmer napisał, że producenci nie byli zbyt zainteresowani przywróceniem jego postaci. Jednak rzucił kilka scen zespołowi kreatywnemu filmu, w tym Cruise, skupione wokół Icemana, a boisko poszło dobrze.

„Producenci poszli na to” – powiedział Kilmer. „Rejs poszedł po to. Rejs nie mógł być fajniejszy.”

Nie jest jasne, jak duża będzie jego rola, ale potwierdzono, że jest w sequelu. Nie był pokazywany fizycznie w żadnym zwiastunie, ale wspomniano, że Maverick został instruktorem w TOPGUN po tym, jak został polecony przez Icemana. Mimo to, wczesne reakcje na film pokazały, że powrót Icemana tworzy kilka emocjonalnych scen podczas filmu.

Top Gun: Maverick leci do kin 27 maja.

POWIĄZANE: „Top Gun: Maverick”: Tom Cruise nazywa nową piosenkę Lady Gagi „Heartbeart” filmu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button