Rozrywka

Warriors Curry kontratakuje po tym, jak Grizzlies Brooks obraża całą drużynę

Getty Stephen Curry #30 z Golden State Warriors strzela za trzy punkty w meczu z Dillonem Brooksem #24 z Memphis Grizzlies podczas drugiej kwarty w szóstym meczu z półfinałów NBA Playoffs Western Conference 2022 w Chase Center 13 maja 2022 w San Francisco, Kalifornia. (Zdjęcie: Ezra Shaw/Getty Images)

Golden State Warriors wysłali Grizzlies w piątek wieczorem, ale nawet po porażce strażnik Memphis, Dillon Brooks, nie przestaje mówić.

Dubs zakończyli sezon Grizzlies zwycięstwem 110-96 w meczu 6 w San Francisco’s Chase Center 13 maja. Po porażce wyzywający Brooks rozmawiał z dziennikarzami i wykrzyknął, że jego drużyna „przychodzi” po Warriors, następnie opisał jako „starzenie się”.

„Wiedzą, że będziemy przyjeżdżać każdego roku”, powiedział Brooks, za Sam Amick z The Athletic. „Jesteśmy młodzi, a one się starzeją. Wiedzą, że przyjedziemy co roku”.

Również przemawiając po meczu, rozgrywający Dubs Steph Curry zaśmiał się z komentarzy Brooksa, powołując się na osobne oświadczenie, które strażnik Grizzlies złożył na początku sezonu.

„Powiedział wiele szalonych rzeczy” – powiedział Curry. – Już nazywał siebie dynastią, więc musisz się domyślić. Do następnej rundy. Finały Konferencji Zachodniej, wracamy. Chodźmy!”

Najnowsze wieści od Warriors prosto na Twoją skrzynkę odbiorczą! Dołącz do biuletynu Heavy on Warriors tutaj!

Brooks obraził Dubs Wing, odnosząc się do Grizzlies jako „Dynastia”

Napastnik GettyGolden State Warriors, Andre Iguodala, opuści przynajmniej początek finałów Konferencji Zachodniej z powodu utrzymującej się kontuzji szyi.

Ironia w komentarzach Brooksa polega na tym, że Wojownicy są w trakcie ruchu zmierzającego do odmłodzenia. W ciągu ostatnich dwóch sezonów zespół przygotował trzy typy loterii w centrum Jamesa Wisemana, napastnika Jonathana Kuminga i strażnika Mosesa Moody’ego, których w tym roku chroniło biuro frontowe, pomimo presji, aby dokonać wymiany na weterana z naciskiem na wygraną w teraźniejszość.

To nie był pierwszy raz, kiedy Brooks złożył zagadkową deklarację w tym sezonie, do czego Curry nawiązał w swojej odpowiedzi opisanej powyżej. Pod koniec marca, po zwycięstwie Grizzlies u siebie nad Warriors, Brooks wezwał Andre Iguodalę za wyrwanie się z Memphis po transakcji, która wysłała go tam dwa sezony temu. Podczas swojej tyrady Brooks określił Grizzlies jako „dynastię”, mimo że nigdy nie wygrał serii play-offów, jak obecnie skonstruowano.

„Wszyscy mieliśmy wizję, a on nie, co jest idealne” – powiedział Brooks o skrzydłowym Warriors. „Wyślij go z powrotem do Wojowników i pozwól mu tam robić swoje”.

„Od początku rozwijaliśmy bazę. Mieliśmy bazę i po prostu budowaliśmy, budowaliśmy i budowaliśmy” – kontynuował Brooks. „Więcej facetów wsiadło do pociągu i byliśmy w stanie stworzyć coś takiego i dalej budować tę dynastię”.

Seria Brooksa Against Golden State zdefiniowana przez wiele brudnych sztuk

Strażnik GettyGolden State Warriors, Gary Payton II (po prawej) świętuje ze Stephem Currym zwycięstwo w sezonie zasadniczym nad Phoenix Suns.

To nie tylko słowa Brooksa były obraźliwe podczas półfinałów Konferencji Zachodniej. Jego działania były znacznie gorsze i znacznie bardziej niebezpieczne.

PlayDillon Brooks podczas faulu, który zranił Gary’ego Paytona II#nba #nbahighlights #nbahighlightstoday2022-05-09T23:08:59Z

NBA wyrzuciło Brooksa z trzeciego meczu po wyrzuceniu go w połowie poprzedniego konkursu po tanim strzale na Gary’ego Paytona II. Brooks zakończył sezon poza sezonem strażnika Golden State po tym, jak zamachnął się na twarz podczas szybkiej przerwy w grze 2. Payton próbował powstrzymać upadek, łamiąc przy tym łokieć.

Następnie pod koniec pierwszej połowy meczu 6 w piątek wieczorem sędziowie pobili Brooksa rażącym faulem za pchnięcie Curry’ego w plecy podczas gry o luźną piłkę i powalenie go na ziemię.

PlayDillon Brooks otrzymał rażący 1 faul za pchanie Stepha Curry ✔️Zasubskrybuj ESPN+ espnplus.com/youtube ✔️ Pobierz aplikację ESPN: espn.com/espn/apps/espn ✔️Zasubskrybuj ESPN na YouTube: es.pn/SUBSCRIBEtoYOUTUBE ✔️ Subskrybuj do NBA na ESPN na YouTube: bit.ly/SUBSCRIBEtoNBAonESPN ✔️ Oglądaj ESPN na YouTube TV: es.pn/YouTubeTV2022-05-14T03:45:02Z

Działania Brooksa w całej serii były brudne, zarówno z definicji, jak i w oparciu o kary wymierzane przez ligę. Jego ocena zbiorowego wieku Golden State była również co najmniej nieco nietrafna. Jednak Brooks miał jedną rację. Grizzlies to młoda i nadchodząca drużyna, a w ciągu najbliższych kilku lat powinno się w nich rozegrać kilka konkurencyjnych pojedynków między Golden State a Memphis.

Jednak przez resztę postsezonu 2022 Brooks i jego koledzy z drużyny będą oglądać z domu. Z drugiej strony Warriors otworzą finały Konferencji Zachodniej w środę 18 maja przeciwko Phoenix Suns lub Dallas Mavericks. Gra 7 z tej serii zostanie rozegrana w niedzielę 15 maja o godzinie 17:00 czasu zachodniego standardowego na TNT.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button