Rozrywka

Warriors „Game 6” Klay Thompson wysyła opakowanie Grizzlies

Getty/Ezra Shaw Klay Thompson z Golden State Warriors trzyma szóstkę po trafieniu kolejnej trójki przeciwko Memphis Grizzlies w szóstym meczu półfinałów NBA Western Conference 2022 w Chase Center w San Francisco.

Golden State Warriors utrzymali swoją niepokonaną passę u siebie w playoffach, pokonując Memphis Grizzlies 110-96, by w końcu położyć kres pełnej dramatów serii.

Klay Thompson prowadził szarżę z 30 punktami w strzelaniu 11 z 22. Oddał osiem rzutów za trzy, by dorównać ośmiu zbiórkom i trzema blokami. Warriors potrzebowali każdego kawałka Thompsona, aby zapobiec powrotowi serii do Memphis.

W nocy, w której Jordan Poole i Steph Curry strzelili 8 z 25 z obwodu, Thompson trafił na swoje pierwsze pięć trójek w pierwszej połowie.

„Myślę o tym, jak daleko zaszedłem i jak wdzięczny jestem za kolejną rozgrywkę w Chase [Center]”, wspomina Thompson po meczu 6 z reporterami. „I na szczęście to była jedna z moich nocy i przeniosłem ten rozmach do WCF”.

Wywiad z PlayKlay Thompsonem po meczu – gra 6 | Grizzlies kontra Wojownicy | 2022 NBA PlayoffsMemphis Grizzlies vs Golden State Warriors – pełna gra 6 najważniejsze informacje | 13 maja 2022 | West Semis, 2022 NBA Playoffs 📌 KUPUJ NASZ PRODUKT: hoh.world 📌 Śledź nasz Instagram: instagram.com/houseofhighlights 📌 Śledź nasz TikTok: tiktok.com/@houseofhighlights 📌 Śledź nasz Facebook: facebook.com/houseofhighlights #HouseofHighlights #NBA # HoH2022-05-14T06:03:16Z

Potraktuj to jako kolejny wspaniały występ w fazie playoff dla strzelca wyborowego. Thompson ma długą historię w grze 6s. Z ostatnich siedmiu meczów 6 dla Thompsona nie udało mu się zdobyć bramki poniżej 25 punktów tylko raz.

„Nie mam pojęcia. Nie mam pojęcia”, kiedy Thompson został zapytany o to, jak to robi. „Po prostu kocham chwile, uwielbiam presję, uwielbiam grać w koszykówkę na najwyższym poziomie”.

Mike Brown zachwyca się występem Thompsona

Gdy Steve Kerr spóźnił się na swój trzeci mecz z rzędu z powodu COVID, Mike Brown wszedł i wspaniale uzupełnił, pomimo 39-punktowego pobicia w meczu 5. Ponieważ Brown zgodził się zostać głównym trenerem Sacramento Kings, mecz 6 był prawdopodobnie Brownem. ostatni raz pełnił funkcję głównego trenera w Warriors.

Po meczu Brown zachwycał się tym, jak Thompson podniósł poprzeczkę i zrobił swoje w innej historycznej grze Thompsona.

„Wiesz, jak Klay jest z Game 6s” – mówi Brown. „Co za pora, by wkroczyć dziś wieczorem. Był fantastyczny.”

Postgame PlayMike Brown; Wojownicy pokonali Grizzlies w grze 6Hej tam! Pomóż nam rozwijać ten kanał sportowy, naciskając LIKE. Kiedy LUBISZ, KOMENTUJESZ lub UDOSTĘPNIASZ, mówisz YouTube, że chcesz, aby nasze treści były pokazywane. Jeśli NIESLIKE =( film, wtedy YouTube ukryje nasze treści i możesz przegapić nasz następny wpis. Dziękuję bardzo za… 2022-05-14T05:19:23Z

Brown zadbał o to, by podkreślić, że Thompson wyróżniał się nie tylko doskonałą wydajnością strzelecką. Miał za zadanie strzec opcji punktacji nr 1 Grizzlies, Desmond Bane.

„Nie tylko strzelał, miał 8 plansz” — przyznaje Brown. „To była jedna z rzeczy, które podkreślaliśmy, nasi strażnicy muszą się odbić. Ponadto jedną z wprowadzonych przez nas zmian było założenie ciała [Desmond] Zmora. Nie tylko strzelił 30 punktów, strzelając 11 na 22, ale przez całą noc gonił Bane’a. To nie jest łatwe zadanie”.

Bane zakończył z efektywnym 25 punktami na 16 strzałów, ale konieczność prowadzenia ataku podczas obrony najlepszej ofensywnej broni przeciwnej drużyny nie jest czymś, co Thompson konsekwentnie robił od czasu powrotu do zdrowia po poważnych kontuzjach.

Spojrzenie wstecz na niezwykłą grę 6 występów Klaya Thompsona

2016 Przeciw OKC

W prawdopodobnie najbardziej pamiętnym występie w meczu 6, Thompson zapalił się i zdobył 19 ze swoich 41 punktów w czwartej kwarcie przeciwko Oklahoma City Thunder w 2016 roku. Wojownicy wymusić grę 7.

Zakończył grę z 11 trójkami, a ten występ w Game 6 jest uważany za klasykę NBA.

PlayVideoFilmy związane z „grą 6” wojowników klay thompson wysyła pakowanie grizzly2022-05-14T04:28:02-04:00

2018 przeciwko Houston

Przegrana 3:2 w serii i 17-punktowa strata po pierwszej kwarcie, Warriors oparli się o ścianę. Thompson zapalił się i zakończył z pola 13-23 z 9 trójkami, prowadząc zespół z 35 punktami.

Dubs zablokowali się w obronie i pokonali Rockets 64-25 w drugiej połowie – w tym utrzymali Rockets do 9 punktów w czwartej kwarcie. Po tym Warriors nie przegrali ani jednego meczu, wygrywając mecz 7 przeciwko Rockets, a następnie zmiatając Cleveland Cavaliers w finale.

2019 przeciwko Houston

Tym razem Warriors wygrali 3:2 i grali bez Kevina Duranta. Thompson zdobył 7 trójek i pomógł Dubsowi pokonać pięciopunktowy deficyt po trzech kwartach. Zarówno Chris Paul, jak i James Harden grali dla Rockets, ale Thompson i Curry wciąż byli w stanie pozyskać drużynę do zwycięstwa.

PlayKlay Thompson 2019 WCSF G6 vs. Rockets: 27 punktów, 7 trójek, SPRZĘGŁO [FreeDawkins]Treść tego filmu należy do FreeDawkins. Klay Thompson i Golden State Warriors wyeliminowali Houston Rockets z play-offów świetnym występem u boku swojego Splash Brothera. Thompson trafił za 3 punkty pod koniec czwartej kwarty, dając Warriors 6-punktowe prowadzenie, co okazało się sztyletem w sercu… 2021-05-13T14:51:43Z

2019 przeciwko Toronto

Ta szósta gra była łamaną sercem. Po przegranej Duranta z rozdartym Achillesem w meczu 5, Thompson stracił 30 punktów na trzy czwarte i prawie pomógł zmusić mecz 7 do meczu z Toronto Raptors w finale.

PlayKlay Thompson 30 punktów Highlights vs Toronto Raptors – finał NBA Game 6 2019Klay Thompson 30 punktów Highlights vs Toronto Raptors – NBA Finals Game 6 2019 Subskrybuj, polub, skomentuj i udostępnij, aby uzyskać WIĘCEJ! *ZRZECZENIE SIĘ* Wszystkie klipy są własnością NBA. Nie ma na celu naruszenia praw autorskich. Aby uzyskać oficjalne wyniki i wiadomości, odwiedź NBA.com.2019-06-14T09:09:01Z

Niestety, Thompson zerwał ACL pod koniec czwartej kwarty. Dubs przegraliby mecz i sezon w tym procesie. To był początek procesu odwykowego koszmaru Thompsona, w którym opuścił ponad dwa i pół sezonu.