Aktualności

„Ważyłem ponad 300 funtów — bycie „grubym przyjacielem” sprawiło, że poczułem urazę do kobiet”

Dzieciństwo było dla mnie co najmniej trudne. Dorastałem w wiejskiej Karolinie Południowej, obszarze, który niektórzy powiedzieliby, że jest trochę zacofany. To było jak stereotypowy amerykański film o szkole średniej. Dzieciaki potrafią być okrutne, a ja mam staromodne zastraszanie; Zostałem pobity i zepchnięty ze schodów. Byłem ciągle wyróżniany i nie mogłem się bronić. To było dość szorstkie.

Zacząłem przybierać na wadze w wieku pięciu lat. Przeszłam przez traumatyczne wydarzenia i użyłam jedzenia jako mechanizmu radzenia sobie. Wiedziałam, że jedzenie sprawia, że ​​czuję się dobrze, a w spiżarni zawsze były świeże ciasta. Udało mi się ich pochłonąć i nikt by o tym nie pomyślał.

W wieku 13 lat kupowałem spodnie w rozmiarze 40. Kiedy zacząłem liceum ważyłem około 300 funtów.

Moje nastoletnie lata były naprawdę złe. Byłam straszliwie zastraszana. To jedno, że ktoś mówi coś za plecami raz lub dwa razy dziennie, ale bycie ciągłą puentą dowcipu — to zupełnie inne doświadczenie. Nadal mam traumę, przez którą przechodzę dzisiaj z powodu tego znęcania się.

Dotacja Graysona
Grayson Grant, 24 lata, z Południowej Karoliny, dokumentuje swoją drogę do utraty wagi po osiągnięciu ponad 400 funtów
Dotacja Graysona

Bycie zastraszanym sprawiło, że stałam się bardziej samotna, zwłaszcza po dziewiątej klasie.
Wysłano mnie do alternatywnej szkoły, gdzie prześladowanie było szczególnie nieubłagane. Był to krok przed wysłaniem do zakładu karnego dla nieletnich, a niektóre dzieciaki mogły być okrutne i podłe.

Ze wszystkich kobiet w moim życiu, które czułem, nigdy nie zostało to odwzajemnione. Zaprosiłem około 15 osób i wszyscy odmówili. Dwóch z tych ludzi, których zapytałem, dlaczego oboje powiedzieli, że to mój wygląd, nie mogą przejść obok.

Piętno bycia „grubym przyjacielem” pochodziło od przyjaciela z początku liceum, a raczej kogoś, kogo wtedy uważałem za przyjaciela, który zawsze żartował, że jestem gruby lub duży. Gdy tylko dowcipy wywołały metaforyczną kulę, nie zatrzymały się, dopóki nie skończył się dzień szkolny.

Ciemna strona bycia otyłym, odizolowanym nastolatkiem

We wczesnych latach nastoletnich stale grałem w gry wideo, dlatego po raz pierwszy usłyszałem rasistowskie obelgi w Internecie. Niektóre z nich były wylęgarnią nienawistnych widoków. Będąc tak młodym i wrażliwym, posiadanie niefiltrowanego dostępu do Internetu miało na mnie negatywny wpływ. Jako młody człowiek zacząłem słuchać skrajnie prawicowych komentatorów politycznych i rozwinąłem coś, co można nazwać mrocznym poczuciem humoru.

Używałem także narkotyków i alkoholu jako formy eskapizmu i miałem do czynienia z niektórymi podejrzanymi ludźmi. Internet alt-right również stał się dla mnie pociągający, ponieważ czułem się tak odizolowany i samotny z powodu mojej wagi, że nagle poczułem to poczucie mocy. Czujesz się bezradny, a potem pojawia się ktoś, kto mówi, że możesz odzyskać władzę.

Bardzo łatwo było komuś, kto czuł się bardzo pozbawiony praw obywatelskich, wypychany, o którym tak mało myślano, upaść tą drogą. Istnieje poczucie braterstwa; ludzi, którzy rozumieli, przez co przechodziłem.

W tym samym czasie znalazłem się też na marginesie tłumu incelowania online. Obwiniałam o wiele moich problemów kobiety, kobiety, co było niesprawiedliwe. Myślałem, że są płytkie, jeśli mnie nie lubią, że to zawsze wina wszystkich innych, ale moja własna.

Moje poglądy online nigdy nie przeniosły się na rzeczywisty świat. Głównie robił komentarze w komorach echa na stronach takich jak 4chan i Reddit, ale od czasu do czasu moi przyjaciele i ja robiliśmy kontrowersyjne żarty w prawdziwym życiu, tak jak robią to nastolatki.

W 2012 roku Ameryka przeżyła kolejną tragedię. Strzelanina w Szkole Podstawowej Sandy Hook. Głupio zażartowałem z tego podczas publicznej rozmowy online. Mój komentarz wyglądał obciążająco i został zgłoszony na policję. Następnego dnia wezwano mnie do sekretariatu szkoły i odesłano do domu. Tego samego dnia policja zrobiła nalot na mój dom. Moje poglądy w Internecie zaszły tak daleko, że uważali, że mogę być niebezpieczny.

Po incydencie zostałem wysłany do alternatywnej akademii edukacyjnej. Był przeznaczony dla uczniów, którzy nie mogli uczęszczać do zwykłych szkół, często z powodu problemów behawioralnych. Byłem naprawdę zdenerwowany.

Następnie, pierwszego dnia spędziliśmy sześć godzin na ćwiczeniach. Musiałem przebiec 13 mil, zrobić 1300 przysiadów i 800 pompek, ale mogłem zrobić tylko około 17 burpee zanim zwymiotowałem. Kiedy tego dnia wróciłem do domu ze szkoły, byłem tak wyczerpany, że zemdlałem na podwórku sąsiadów po wyjściu ze szkolnego autobusu.

Podziękuję mojemu przyjacielowi Jutowi, że pomógł mi otworzyć oczy. Jest członkiem społeczności rdzennych Amerykanów i dorastaliśmy na tej samej ulicy, ale dryfowaliśmy wraz z wiekiem. Połączyliśmy się ponownie w wieku 17 lat za pośrednictwem lokalnej sceny muzycznej. Jako biały człowiek dorastający na południu Ameryki, przez całe życie byłem narażony na wiele rasistowskich poglądów i stereotypów dotyczących mniejszości. Pomógł mi zdać sobie sprawę, że to nieprawda i że zostałem zmanipulowany do rozpowszechniania nienawistnego programu, ponieważ byłem zły.

W tym czasie inna przyjaciółka, Chloe, naprawdę pomogła mi dostrzec, że moje poglądy na kobiety są szkodliwe. Moja przyjaciółka Selah miała wpływ na moje zaufanie do kobiet. Poznałem ją też poprzez lokalną scenę muzyczną i była tylko powiewem wiosny.

Była kimś, kto pojawił się w moim życiu w bardzo trudnym momencie, u mojej matki właśnie zdiagnozowano raka piersi i pomogła mi przez to, będąc moją przyjaciółką. Myślę, że polubiłem ją trochę za mocno, trochę za szybko. Jest wolnym duchem i nie sądzę, żebym to ja ją przytrzymał, ale jest absolutnie cudowną osobą.

Opuszczenie szkoły i zyskanie 100 funtów

Przez całe liceum moja waga oscylowała wokół 300 funtów. Ale po wyjściu wymknęło się spod kontroli. Po tym, jak u mojej matki wykryto raka piersi, wpadłam w depresję. Budziłem się, szedłem do pracy, szedłem do restauracji fast food i ładowałem się jedzeniem o wartości 4000 lub 5000 kalorii, nie ruszałem się, grałem w gry wideo, spałem i powtarzałem.

Robiłem to miesiącami i zyskałem ponad 100 funtów. Było źle, ważyłem około 440 funtów. Pewnego ranka w lutym tego roku wstałam, aby skorzystać z łazienki i nie mogłam ułożyć całego ciała na desce klozetowej. Wiedziałem, że trzeba coś zrobić.

Na początku pomyślałem trochę na wpół: „OK, może czas schudnąć”. Potem coś po prostu kliknęło i poszedłem po to. Do tej pory schudłem tylko 50 funtów, ale moje życie poprawiło się dziesięciokrotnie, odkąd przyjąłem zdrowszy tryb życia. Jem mniej i chodzę na siłownię, gdzie staram się budować beztłuszczową masę mięśniową.

Ale nadal uważam, że ruch pozytywnego ciała jest największym kłamstwem, jakie sprzedaje się, zwłaszcza dzieciom. Nie mówię, że ludzie z nadwagą nie są prawdziwi w swoim istnieniu, ale niektórzy posuwają się za daleko, mówiąc, że nie ma absolutnie nic złego w nadwadze.

Byłem ciężki, odkąd skończyłem pięć lat i teraz mam z tego powodu naprawdę ekstremalne komplikacje zdrowotne. Nie mam jeszcze oficjalnej diagnozy, ale moi lekarze uważają, że mam zespół hipowentylacji otyłości (OHS), co oznacza, że ​​nie mogę wystarczająco oddychać i w rezultacie mam niski poziom tlenu.

Słyszenie, jak ludzie mówią, że duża nadwaga nie będzie miała wpływu na twoje zdrowie, to potężny cios w jelita. Myślę, że wiele osób, w tym ja, żyje w odmowie wszelkiego rodzaju problemów zdrowotnych. Bardzo łatwo jest włożyć głowę w piasek i powiedzieć, że cię nie słyszę, ale widzę to tak, że w końcu musisz się obudzić i powąchać róże.

Jedna rzecz, którą zawsze pamiętam, to bycie ostatnim, gdy robię coś fizycznego.
Niezależnie od tego, czy chodziło o wędrówki z harcerzami, jazdę na rowerze z przyjaciółmi, czy…
bieganie milę na zajęciach gimnastycznych. Ostatnie wejście sprawia, że ​​czujesz się tak, jakbyś był
nigdy nie są w niczym najlepsi ani nie rób niczego tak, jak powinno.

Potok alt-right, internetowa ścieżka grup alt-right i forów, które mogą prowadzić do ekstremizmu, przemówił do mnie, ponieważ dał mi poczucie władzy, sposób na odzyskanie kontroli. Szansa na zemstę. Ale im byłem starszy, tym więcej złośliwości znajdowałem w sobie, ja
coraz mniej troszczyłem się o mojego bliźniego. Dopiero, gdy spędziłem trochę czasu na zewnątrz w prawdziwym świecie, zdałem sobie sprawę, że świat nie jest tak zły, jak przedstawiają to grupy alt-right. Zdałem sobie sprawę, że nędza lubi towarzystwo i skończyłam z tym nękać.

Chciałbym, żeby każdy młody człowiek zmagał się z poznaniem świata
nie jest tak ponura i pusta, jak te grupy internetowe chcą, abyś myślał. Na świecie jest dużo piękna, a ty jesteś jego częścią. Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć. Nie pozwól swoim
niepokój kontroluj swoje życie, jeśli masz zamiar coś zrobić, rób to nawet jeśli się boisz.

Nie patrzę już na siebie w taki sam sposób jak ja. Nie uważam się za niewidzialnego, ponieważ wszyscy cię widzą. Ludzie patrzą na ciebie i będą mieć o tobie pierwsze wrażenie. Przez większość 2021 roku miałem w sobie to fałszywe poczucie pewności siebie. Nie czułem, żeby było coś wyraźnie nie tak z moją wagą. Myślałem, że każdy, kto mnie nie lubi, jest po prostu płytki.

Nie jestem dumny z poprzednich rzeczy, które zrobiłem online, w jakikolwiek sposób, kształt lub formę. Wyrosłem z tego, nauczyłem się z tego. Gdybym mogła wrócić i się otrząsnąć, z pewnością bym to zrobiła. Ale teraz jestem dumny z obecnej reputacji, którą wypracowałem w Internecie, jako kogoś, kto ma silną wolę i determinację. Chociaż mogę nie być dumny z mojej przeszłości, jestem dumny z przyszłości, którą tworzę.

Moim celem końcowym jest mieć około 180 funtów. Ale tak naprawdę chcę mieć normalny rozmiar. Chcę móc kupować ubrania w Walmarcie, jeździć na rollercoasterach, jeździć na nartach wodnych, jeździć na rowerze górskim, wędrować. Chcę robić wszystkie rzeczy, których nie mogłem zrobić przez całe życie ze względu na swój rozmiar.

Czuję się o wiele lepiej i pewniej siebie, odkąd zaadoptowałem zdrowsze życie. Odkąd zacząłem angażować się w samodoskonalenie, spotkałem się z dużo życzliwszym przyjęciem ze strony ludzi, zarówno w Internecie, jak iw prawdziwym życiu. Zainspirowało mnie to do odświeżenia swojej garderoby, stałam się bardziej świadoma swojego wizerunku i tego, jak jestem postrzegana. Z tego powodu wyglądam na bardziej pewną siebie i mam więcej ludzi, którzy podchodzą i rozmawiają ze mną.

Odpowiedzialność osobista i odpowiedzialność były dla mnie w tym roku bardzo ważne. Myślę, że wielu ludziom z mojego pokolenia brakuje odpowiedzialności i odpowiedzialności. Łatwo jest obwiniać innych ludzi za swoje problemy, ale musi nadejść pewien moment, w którym cofniesz się o krok i przyznasz się do złego postępowania. W tym momencie to boli, ale w końcu będziesz do tego lepszą osobą. To była najbardziej wyzwalająca rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem.

Grayson Grant, 24 lata, z Południowej Karoliny, dokumentuje swoją drogę do utraty wagi w mediach społecznościowych. Jego podróż można śledzić na TikTok lub Instagramie @bigoledookie_v2

Wszystkie poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autora.

Jak powiedział Monice Greep.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button