Aktualności

Wewnątrz „Thelwell Revolution” Evertonu: wypożyczenie Harry’ego Winksa, transfer Jamesa Tarkowskiego i remont akademii

W Evertonie zachodzi poważna zmiana kulturowa, ponieważ klub ciężko pracuje nad przekształceniem składu i restrukturyzacją operacji poza boiskiem przed nowym sezonem.

Umowa dotycząca podpisania umowy z wolnym agentem Jamesem Tarkowskim, 29 lat, z Burnley została uzgodniona i ma zostać ogłoszona, gdy kontrakt obrońcy wygaśnie pod koniec czerwca.

Klub stara się również osiągnąć porozumienie z Tottenhamem Hotspur w sprawie podpisania kontraktu z Harrym Winksem, chociaż rozważają kilku środkowych pomocników o podobnym profilu.

Uważa się, że rozmowy dla Winksa znalazły się w impasie, a Everton preferuje początkową pożyczkę na cały sezon, podczas gdy klub z północnego Londynu naciska na stały transfer. 26-letni Winks ma przed sobą dwa lata kontraktu ze Spurs.

Dyrektor piłki nożnej Evertonu Kevin Thelwell, mianowany w lutym w celu przeprowadzenia przeglądu operacji piłkarskich w klubie, ściśle współpracował z menedżerem Frankiem Lampardem w celu identyfikacji i rekrutacji graczy, aby pasowali do etosu i podejścia trenerskiego menedżera.

Thelwell, były dyrektor sportowy Wolves i szef futbolu New York Red Bulls, jednocześnie nadzoruje szereg nominacji, aby znacznie usprawnić codzienne funkcjonowanie piłkarskiej strony klubu, co zostało opisane przez jedno źródło jako „Rewolucja Thelwella”.

Hierarchia Evertonu doskonale zdaje sobie sprawę, jak blisko byli do pierwszego w historii spadku z Premier League w zeszłym sezonie, który był wynikiem ostatnich lat nietrafionych wydatków na piłkarzy i kiepskich stanowisk menedżerskich.

W związku z tym klub rozpoczął strategiczny przegląd i zdecydował się na drastyczną zmianę kierunku jeszcze przed końcem sezonu. Uniknęli spadku o cztery punkty.

Akademia Finch Farm została zidentyfikowana jako obszar, który można lepiej wykorzystać w perspektywie średnio- i długoterminowej, produkując graczy dla pierwszej drużyny, a jednocześnie generując dochód ze sprzedaży tym, którzy tam nie osiągnęli.

Thelwell otrzymał zadanie znalezienia graczy pasujących do etosu Lamparda (Zdjęcie: PA)

Everton ma bogatą historię przyciągania i produkowania utalentowanych młodych piłkarzy, takich jak Wayne Rooney i Ross Barkley, i postrzega to jako główną siłę klubu i wierzy, że przetasowania mogą pomóc zmaksymalizować jego potencjał.

Thelwell zatrudnił Garetha Prossera, z którym współpracował w Derby County i Wolves, jako dyrektora akademii w celu powielenia skutecznych systemów w czołowych klubach Premier League, takich jak Chelsea, Manchester City i Liverpool.

W ramach akademii klub rekrutuje również trenera prowadzącego rozwój zawodnika, starszego trenera rozwoju zawodnika oraz menedżera ścieżek wypożyczeń. Zostanie również wyznaczony kierownik ds. analizy wyników i spostrzeżeń do pracy w akademii i pierwszym zespole.

Dzięki tej ostatniej nominacji klub ma nadzieję na uzyskanie marginalnych zysków za pomocą analizy danych i analizy wyników, aby poprawić zawodników, zapobiegać kontuzjom i dostosować filozofię trenerską.

Przed dołączeniem do Evertonu Prosser był dyrektorem generalnym Professional Game Academy Audit Company, co oznaczało, że nadzorował standardy akademii w profesjonalnej piłce nożnej w Anglii.

„Chcemy, aby nasza akademia działała zgodnie z najwyższymi możliwymi standardami, a po rygorystycznym i dokładnym procesie rekrutacji, Gareth – jako główny praktyk odpowiedzialny za ustalanie i rozwijanie tych standardów dla wszystkich akademii w całym kraju w swojej poprzedniej roli – był wyróżniający się kandydat do wspierania tego rozwoju w Evertonie” – powiedział Thelwell.

W ramach zmian w akademii Paul Tait został głównym trenerem drużyny do lat 21, a były obrońca Evertonu i Anglii, Leighton Baines, przejął dowodzenie nad drużyną do lat 18.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button