Rozrywka

Wirusowe zdjęcie pokazuje Beefeaters, którzy pilnowali trumny królowej w wyczerpujących SZEŚCIOGODZINNYCH PRZESUNIĘCIACH, robiąc zasłużoną przerwę

LONDYN, WIELKA BRYTANIA: wirusowa fotografia przedstawia królewskich strażników stojących przy trumnie królowej Elżbiety II, którzy odpoczywają zasłużony. Yeomen Warders, którzy strzegli Pałacu Królewskiego i Twierdzy Tower of London, są nazywani „beefeaters”. Po śmierci królowej pilnują trumny podczas jej leżenia w stanie w Westminster Hall.

REKLAMA

Na zdjęciu udostępnionym przez oficjalny portal Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii na Twitterze strażnicy stawiają nogi między sześciogodzinnymi zmianami. Warto zauważyć, że Yeomen Warders, wraz z Gentlemen at Arms i Royal Company of Archers, nieprzerwanie stoją na straży zgodnie z 24-godzinnym harmonogramem, przy czym każda zmiana zajmuje wyczerpujące sześć godzin.

REKLAMA

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Widzowie zszokowani, gdy gwardia królewska mdleje z podium podczas czuwania w pobliżu trumny królowej w Westminster Hall

Od Niej do Jego: skrzynki pocztowe, paszporty, mundury i prawo do zmiany po śmierci królowej Elżbiety II

REKLAMA„Brytyjskie Siły Zbrojne nadal honorują swojego Naczelnego Wodza od 70 lat, Jej Królewskiej Mości, czuwając u boku Straży Przybocznej Króla” – czytamy w tweecie zawierającym kilka zdjęć zza kulis. Yeomen Warders pilnują trumny królowej, na której spoczywa cesarska korona państwowa, na której spoczywa kula i berło Władcy, podczas leżenia w stanie na katafalku w Westminster Hall.

REKLAMA

Yeomen Warders mają bogatą historię. Jako gwardziści królewscy strzegą Tower of London od czasów Tudorów. Utworzyli osobistą straż przyboczną Henryka VIII i podróżowali z królem, aby zapewnić bezpieczeństwo. Zgodnie z artykułem Daily Mail, pensje za posty zaczynają się od 34 118,10 USD (30 000 GBP) rocznie. Każdy strażnik otrzymuje mieszkania do zamieszkania, podczas gdy kilku beefeaterów ma mieszkać na terenie Tower of London ze swoimi rodzinami.

REKLAMA

Yeomen Warders przed Tower of London przed salutem z 96 nabojami w Tower of London, gdy król Karol III zostaje ogłoszony królem podczas rady akcesyjnej 10 września 2022 r. W Londynie w Anglii.  Jego Wysokość Król zostaje ogłoszony na Radzie Akcesyjnej w Reprezentacyjnych Apartamentach Pałacu św. Jakuba w Londynie.  Rada Akcesyjna z udziałem Radnych Tajnych podzielona jest na dwie części.  W części I Tajna Rada, bez obecności Króla, ogłasza Władcę, aw drugiej, gdzie Król organizuje pierwsze spotkanie Tajnej Rady Jego Królewskiej Mości.  Po Radzie Przystąpienia następuje pierwsze publiczne czytanie Proklamacji Głównej odczytywane z balkonu wychodzącego na Friary Court w Pałacu św. Jakuba.  Proklamację odczytuje Król Podwiązek Broni w towarzystwie Hrabiego Marszałka, innych Oficerów Broni i Serjeants-at-Arms.
Yeomen Warders przed The Tower of London przed salutem z 96 nabojów w Tower of London, gdy król Karol III zostaje ogłoszony królem podczas rady akcesyjnej (Tristan Fewings / Getty Images)

Członkowie Ciała Yeomen pochodzą ze wszystkich trzech gałęzi wojska. Kandydaci na stanowisko muszą spełnić kilka kryteriów, aby zakwalifikować się na stanowisko. Wymaga się od nich odbycia służby wojskowej co najmniej 22 lata. Oprócz tego oczekuje się od nich również medalu za Długoletnią Służbę i Dobre Postępowanie. Źródło podaje również, że raz mianowani Yeomen Warders zwykle pracują 37 godzin tygodniowo. Często są zobowiązani do pracy w weekendy, a także do pracy na nocnej zmianie.

REKLAMA

Wcześniej w tym tygodniu jeden z członków Królewskiej Kompanii Łuczników zemdlał z powodu wyczerpania, stojąc na straży trumny królowej w środę 14 września. Następnie transmisja na żywo została na chwilę wstrzymana, ponieważ policja pospieszyła mu z pomocą. Mówiono, że wkrótce wyzdrowiał.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button