Aktualności

Właściciele Pit Bulla oburzeni po tym, jak powiedziano im, aby usunęli zwierzęta lub mieli grzywnę

Właściciele pitbulli w stanie Iowa są wściekli po tym, jak podobno kazano im pozbyć się swoich psów w ciągu kilku dni.

Lokalne raporty twierdzą, że właściciele zwierząt domowych w Keystone otrzymali pisemne zawiadomienia z biura szeryfa hrabstwa Benton i miasta Keystone, aby usunąć swoje zwierzęta.

Uważa się, że ogłoszenia wyszły w piątek, przed długim weekendem, a mieszkańcom dano trzy dni na dostosowanie się. Każdy, kto chciał odwołać się od wypowiedzenia, miał dwa dni na formalne zgłoszenie swojego zamiaru; jednak uważa się, że urzędy miejskie są zamknięte do wtorku ze względu na Święto Pracy.

Zdjęcie pliku pitbulla.
Zdjęcie pliku pitbulla. Właściciele zwierząt w stanie Iowa dostali podobno trzy dni na pozbycie się swoich psów z powodu lokalnego rozporządzenia zakazującego pitbulli.
Danilo Oliver/Getty Images

Gazeta cytuje zawiadomienie, w którym stwierdza się, że jeśli ktokolwiek „nie usunie psa zgodnie z zaleceniami i w wyznaczonym czasie” 72 godzin, „miasto Keystone podejmie niezbędne kroki, aby usunąć zwierzę z granic miasta”.

Oprócz konieczności zabrania zwierząt domowych, właściciele, którzy nie spełniają wymagań, muszą również zostać ukarani grzywną w wysokości 750 USD.

Gazeta zacytował dyrektora stanowego Humane Society, Prestona Moore’a, który powiedział: „W piątkowe popołudnie prowadzące do świątecznego weekendu, nie mniej. Moje serce boli z powodu tych rodzin”.

Przeprowadzka nastąpiła po tygodniach „niepewności” dla właścicieli psów w okolicy po ostrzeżeniach ustnych w lipcu, podała gazeta.

Gazeta przytoczył atak dwuletniej dziewczynki w czerwcu przez „psa w stylu pitbulla”, który został później uśpiony, a jego właściciele nigdy nie znaleźli, jako możliwy katalizator niedawnej decyzji.

Podczas gdy biuro szeryfa hrabstwa Benton nie udostępniło jeszcze wpisu na swoim koncie na Facebooku dotyczącego tej decyzji, mieszkańcy wyrazili swoje obawy na stronie.

Odpowiadając na ich najnowsze, niepowiązane posty, Lisa Peluso napisała: „Obrzydliwe, jak miasto może być tak uprzedzone! Jak możesz powiedzieć właścicielom psów, że muszą oddać swoje doły, by poddać się eutanazji???? Schroniska są już przepełnione! spróbuj pomóc rodzinom zatrzymać psy, zamiast zwracać się przeciwko ich właścicielom! Absolutnie obrzydliwe miasto.”

Patti Martin powiedziała: „Powinniście powiedzieć swoim doradcom miejskim, aby wykonali kopię zapasową autobusu. Nowe zarządzenie „Zakaz psa” (doły) to tchórzliwy sposób i trochę (zdecydowanie przesadny) sposób na zrobienie Power Play. zbierz wszystkie rasy psów w jedną grupę i powiedz, że wszystkie są lepkie, usuń je. Tak, twoje miasto stało się ogólnokrajowe, ponieważ ma najgorszych przywódców w stanach.

Kathryn Sandler skomentowała: „Cały zakaz psów w weekend świąteczny jest naprawdę podejrzany. Może powinniście przemyśleć trochę tego, co robicie. Otwieracie puszkę robaków… Może zorganizujcie kolejne spotkanie w mieście i przemyślcie wszystko. naprawdę mam nadzieję, że podjęliście właściwe kroki, aby wprowadzić to rozporządzenie w życie. Wiecie, że odbyły się właściwe spotkania w mieście, podczas których wszyscy byli informowani przed wprowadzeniem rozporządzenia w życie, jeśli nie ludzie w mieście mają prawo odeprzeć i ubiegać się o referendum, aby to obalić”.

Uważa się, że sprawa zostanie omówiona na spotkaniu w czwartek. Hrabstwo Benton posiada ogólnostanowe rozporządzenie nr 37 dotyczące ochrony i kontroli zwierząt.

Stwierdza, że ​​„celem tego rozporządzenia jest ochrona ludzi, żywego inwentarza i udomowionych zwierząt przed niebezpieczeństwem niebezpiecznych i złośliwych zwierząt w granicach hrabstwa Benton w stanie Iowa oraz ochrona zwierząt przed niebezpieczeństwem nadużyć, okrucieństwa i zaniedbania”.

„Niebezpieczne zwierzę” obejmuje lwy, aligatory, węże i inne stworzenia, a także „każdy pies, który ma wygląd i cechy rasy Staffordshire Terrier, American Pit Bull Terrier, American Staffordshire Terrier, jakakolwiek rasa powszechnie znana jako pit bulle, psy pit bull lub pit bull teriery lub kombinacja którejkolwiek z tych ras.”

Inne miasta w Iowa mają podobne zakazy, z listą niebezpiecznych zwierząt Dayton, w tym „Staffordshire terrierami znanymi jako pitbulle” i krzyżówką o „podobnych cechach”.

Poniższy wykres, dostarczony przez Statista, pokazuje niebezpieczne rasy psów na podstawie ataków.

Infografika: Najbardziej niebezpieczne rasy psów w Ameryce |  Statystyka Więcej infografik znajdziesz w Statista

Algona ma bardziej obszerną listę w swojej liście przepisów dotyczących kontroli zwierząt, powołując się na złośliwego psa, który obejmuje „Staffordshire terrier”, „American pit bull terrier”, „American Staffordshire terrier” i rasy mieszane „znane jako pit bulls, pit bull dogs lub pit bull teriery”.

American Kennel Club (AKC) stwierdził, że w Stanach Zjednoczonych istnieje 75 zakazanych lub ograniczonych ras, ponieważ powiedzieli: „AKC nie rozpoznaje „pit bulla” jako konkretnej rasy”.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) podaje dane dotyczące ofiar śmiertelnych związanych z ugryzieniem przez psa.

Chociaż w latach 1979-1996 „pit bulle” były wymieniane jako odpowiedzialne za śmierć w 60 przypadkach, co stanowi najwyższą liczbę. Kolejną najwyższą była rasa Rottweiler, nazwana 29 zgonami.

Newsweek skontaktował się z Martinem, Sandlerem, Peluso, biurem szeryfa hrabstwa Benton i radą miasta Keystone w celu uzyskania komentarza.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button