Rozrywka

Wojownicy silnie reagują na podjęcie „największej tajemnicy” draftu

Getty Patrick Baldwin Jr. prowadzi kort w meczu z Florydą.

Golden State Warriors poczynili w czwartek znaczącą inwestycję w swoją strategię „dwóch osi czasu”, chwytając jednego z najbardziej polaryzujących graczy w pierwszej rundzie NBA Draft.

Pomimo pewnych plotek, że Warriors mogą sprzedać swój wybór, utrzymali się na 28 miejscu w ogólnej selekcji i złapali wielkiego człowieka z University of Wisconsin-Milwaukee Patricka Baldwina Jr. Duke zaproponował grę w programie swojego ojca w Milwaukee, ale pojawił się tylko w 11 meczach jako student pierwszego roku po serii kontuzji. W rezultacie jego akcje spadły, co doprowadziło do pytań, czy mógłby powrócić do potencjału, który pokazał w liceum.

Niektórzy uznali ten wybór za dobrze dopasowany, zwłaszcza biorąc pod uwagę cel właściciela Joe Lacoba, aby stworzyć dwie zbiegające się ramy czasowe – zespół zbudowany wokół rdzenia starszych weteranów wraz z grupą młodych graczy pełnych potencjału. Warriors nie musieliby przyspieszać rozwoju Baldwina, ponieważ i tak niewiele jest miejsca w rotacji. Ale inni skrytykowali ten wybór, zauważając potencjalną porażkę, biorąc pod uwagę zmagania Baldwina w jego jedynym sezonie koszykówki w college’u.

Najnowsze wieści od Warriors prosto na Twoją skrzynkę! Dołącz do biuletynu Heavy on Warriors tutaj!

Dołącz do Grubego na wojownikach!

Reakcje na wybór wojowników

Biorąc pod uwagę znaki zapytania, które otoczyły Baldwina po jego jednym sezonie w Milwaukee, wielu analitykom trudno było ocenić wybór. Matt Norlander z CBS Sports nazwał Baldwina „największą tajemnicą Draftu z 22 roku”, zauważając, że jego pierwszy rok był „katastrofą”.

Baldwin pojawił się tylko w 11 meczach, notując średnio 12,1 punktu i 5,8 zbiórki na mecz. Chociaż Baldwin był znany jako silny strzelec, który przychodził do college’u, trafił tylko 26,6 procent swoich trzech punktów. Zakończył również sezon, zdobywając mniej niż 10 punktów w czterech z ostatnich pięciu meczów.

Podróż:

1. Gracz nr 1 w Twojej klasie2. Kontuzja kradnie twój senior yr3. Wybierz tatę zamiast Duke4. Ta sama kontuzja zamienia sezon studencki w katastrofę5. Jesteś teraz największą tajemnicą „Draftu 22”

Kim jest Patrick Baldwin Jr. i kim się stanie? https://t.co/bBC363j2iA

— Matt Norlander (@MattNorlander) 17 czerwca 2022 r.

Niektórzy zwiadowcy również martwili się o Baldwina, a jeden powiedział Fox Sports, że potrzebuje odpowiedniej sytuacji, aby móc się odbić.

„To, co Patrick próbował zrobić w zeszłym roku, grając dla swojego taty w Milwaukee, było godne podziwu, ale całkowicie odniosło skutek w najgorszy możliwy sposób” – powiedział zwiadowca. „Jego testy kombajnu były straszne. Jego przypadek to przypadek faceta, który musi wylądować we właściwym miejscu z tyłu pierwszej rundy. Nadal uważam, że istnieje potencjał „dużego napastnika, który może strzelać” i mam nadzieję, że rozwinie się on w gracza takiego jak Ryan Anderson.

Dobre dopasowanie w Złotym Stanie

Niektórzy uważają, że Wojownicy mogą być tym celem. Pomimo niepewności związanej z wyborem, Dalton Johnson z NBC Sports Bay Area zauważył, że Warriors mają właściwe podejście, aby wycisnąć potencjał ze skrzydła o długości 6 stóp i 9 cali. Zauważył, że przed draftem dyrektor generalny Warriors, Bob Myers, mówił o zdolności zespołu do sprowadzania ze sobą swoich młodych piłkarzy.

„Wiesz, konieczność zbudowania infrastruktury do pracy z 19-latkami to coś, co po prostu zakładaliśmy, że będzie się działo wcześniej, 19-, 20-latkami, ale teraz wykonujemy znacznie lepszą robotę, otaczając niektóre z nich graczy z pomocą, ze wskazówkami, że powinniśmy wtedy wykonać lepszą robotę” – powiedział Myers.

Jeśli wybór się powiedzie, Warriors mogą mieć grupę młodych graczy gotowych do przejęcia płaszcza, gdy Steph Curry, Klay Thompson i Draymond Green przejdą na emeryturę. Obrońca trzeciego roku Jordan Poole miał już za sobą sezon przełomowy, debiutant Jonathan Kuminga zabłysnął swoim czystym atletyzmem, a zespół wciąż ma nadzieję, że środkowy James Wiseman wyjdzie poza kontuzję i osiągnie potencjał swojego drugiego wyboru w klasyfikacji generalnej. Jeśli Baldwin może zostać współtwórcą w tej grupie, druga oś czasu może znacznie przyspieszyć.

CZYTAJ DALEJ: Draymond Green mówi, że nowicjusz wojowników może zostać „wieczną gwiazdą”

Więcej ciężkich wiadomości o wojownikach

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button