Aktualności

Wordle #413 Wskazówki, podpowiedzi i odpowiedzi na sobotni mecz 6 sierpnia

Gra w Wordle może być tak samo ważną częścią porannej rutyny, jak wypicie kawy lub nadrobienie zaległości w wiadomościach. Jednak nawet najbardziej doświadczeni gracze mogą napotkać trudności, dlatego Newsweek jest tutaj, aby pomóc Ci przekroczyć linię mety.

Założenie jest proste. Masz sześć prób, aby uzyskać pięcioliterowe słowo, prawidłowa litera we właściwym miejscu świeci na zielono, właściwa litera w złym miejscu zmienia kolor na żółty. Szary to kolor kafelka i być może twój nastrój, jeśli w ogóle nie ma litery w słowie.

Wszystkie taktyki są ważne. Zawsze dobrze jest zacząć od słowa z dużą ilością samogłosek, a te mniej używane litery zostawić na później.

Wordle
Ta ilustracja przedstawia osobę grającą w grę słowną online „Wordle” na telefonie komórkowym w Arlington w stanie Wirginia 9 maja 2022 r. Newsweek ma kilka wskazówek dotyczących układanki na 6 sierpnia 2022 r.
MICHAEL DRAPER/Getty Images

Przy czwartej lub piątej próbie sytuacja może stać się napięta, jeśli uważasz, że daleko do uzyskania odpowiedzi, ale jeśli ci się uda, pojawi się okienko z Twoimi osiągnięciami. Następnie możesz podzielić się nim z przyjaciółmi i wykrzyczeć go z dachów lub zachować dla siebie, jeśli ci się nie uda.

Gra, stworzona przez inżyniera oprogramowania Josha Wardle’a, została wydana pod koniec zeszłego roku z niewielkimi fanfarami. Ale jego wzrost był wykładniczy, a globalny zasięg zapewniony, gdy New York Times kupiłem go za nieujawnioną sumę.

Obecnie grają w nią dziesiątki milionów ludzi na całym świecie, jak pokazuje poniższy wykres autorstwa Statista.

Statystyki użytkowania Wordle
Statystyka

Inne łamigłówki inspirowane Wordle to oparty na muzyce Heardle, oparty na matematyce Nerdle i trudny Quordle, który wymaga od graczy rozwiązania czterech słów w zaledwie dziewięciu próbach.

„Wordle” #413 — cztery wskazówki na sobotę, 6 sierpnia

Przejdźmy do rzeczy dla dzisiejszego Wordle.

Podpowiedź #1: Dzisiejsze Wordle może być rzeczownikiem lub przymiotnikiem i ma trzy samogłoski.

Podpowiedź #2: Nie zapomnij o zasadzie pisowni „i przed e oprócz po c”, gdy próbujesz rozwiązać dzisiejsze Wordle.

Podpowiedź #3: Wordle #413 może opisać coś lub kogoś obcego.

Podpowiedź #4: Częścią definicji Merriam-Webster dzisiejszego Wordle’a jest „przynależność lub związek z inną osobą, miejscem lub rzeczą” oraz „pochodzący z innego świata”.

„Wordle” #413 Odpowiedź na sobotę, 6 sierpnia

Odpowiedzią na Wordle #413 jest „OBCY”. Jeśli go masz, dobrze zrobione, ale jeśli nie, nie martw się, ponieważ następny zostanie zaktualizowany o 19:00 ET.

Czekając, aż gra się odświeży, spróbuj innej podobnej łamigłówki, takiej jak Worldle w zgadywanie geografii lub jedna z tych innych gier słownych?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button