Rozrywka

Wszystko, co należy wiedzieć o długo oczekiwanej kontynuacji „Awatara” „Droga wody”: obsada, data premiery i nie tylko

Ponad dekadę później James cameron’s Awatara stał się najbardziej dochodowym filmem wszech czasów w 2009 roku, widzowie przygotowują się do powrotu do Pandory.

„Ten proces brzmi trochę jak szalony” – powiedział reżyser Tygodnik Rozrywka w grudniu 2021 o długo oczekiwanej kontynuacji. „To znaczy, jeśli Awatara nie zarobiliśmy tyle cholernych pieniędzy, nigdy byśmy tego nie zrobili — bo to trochę szalone”.

Avatar 2: Droga Wody odbędzie się w oceanie i wokół niego, a rzecznik ochrony przyrody Cameron od dawna jest zafascynowany. „Zajmuję się oceanem, kiedy nie robię filmów” – dodał. „Więc gdybym mógł połączyć moje dwie największe miłości — jedną z nich jest eksploracja oceanu; drugi, film fabularny — dlaczego miałbym nie?”

Oryginalny Awatara przedstawili słuchaczom Na’vi, ludzi żyjących w lasach deszczowych Pandory, którzy próbowali chronić swój dom, gdy ludzie najeżdżali, aby wydobyć cenny minerał unobtanium. Jake Sully (Sam Worthington), niepełnosprawny marine, który angażuje się w Program Avatar z zamiarem zawarcia pokoju z wojownikami Na’vi, wkrótce odkrywa rozległe szkody, jakie wojsko wyrządza Pandorze. Dołącza do Neytiri (Zoe Saldana) w dążeniu do wypędzenia wszystkich ludzi i ocalenia ukochanego Drzewa Dusz.

Podczas gdy zarówno Sully, jak i Neytiri wrócą po Awatar 2, znaczna część fabuły będzie skupiać się na ich nastoletnich dzieciach. „Ostatecznie sequele są opowieścią o rodzinie i trudach, przez które przejdą rodzice, aby utrzymać tę rodzinę razem i zapewnić jej bezpieczeństwo” – producent Jon Landau powiedział EW. „Zawsze mówię, że filmy Jima mają uniwersalne motywy — i tak naprawdę nie ma bardziej uniwersalnego motywu niż rodzina”.

Kontynuował: „To, co teraz robimy, z punktu widzenia historii i światowego punktu widzenia, ma znacznie większą skalę. To zarówno ekscytujące, jak i wymagające. Wkładamy dużo więcej szczegółów, przede wszystkim w występy obsady, ale nie… [also] wkładając znacznie więcej szczegółów i różnorodności w świat, który tworzymy.”

Jednak dodatkowa dbałość o szczegóły sprawiła, że ​​fani musieli długo czekać między pierwszą a drugą częścią. Cameron rozpoczął pracę nad scenariuszem sequela w 2012 roku, na rok przed zatrudnieniem zespołu scenarzystów, który miał pomóc w realizacji wszystkich czterech kontynuacji w tym samym czasie.

Awatar 2 rozpoczął zdjęcia w 2017 roku, a od kwietnia 2022 roku reżyser koncentruje się na procesie postprodukcji. Dużo Awatar 3 został również nakręcony, a trzeci film ma zostać wydany w 2024 roku.

Mimo to, na podstawie wywiadów z obsadą i ekipą, Awatar 2 będzie więcej niż warte czekania. „Mogę się zadławić, mówiąc o tym”, powiedziała Saldana Kevin McCarthy w marcu 2022 o nadchodzącym filmie. „Udało mi się zobaczyć zaledwie 20 minut drugiej części, tuż przed końcem roku, w zeszłym roku. I zaniemówiłem. Byłem poruszony do łez”.

Kontynuuj przewijanie, aby dowiedzieć się wszystkiego, o czym wiemy Avatar 2: Droga Wody:

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button