Rozrywka

Wszystko, co trzeba wiedzieć o czwartym sezonie Jodie Foster „True Detective”

Trzeci sezon serialu HBO True Detective zakończył się intensywnym finałem — a teraz fani czekają na to, co będzie dalej.

Amerykańska seria kryminalna antologii działa z powodzeniem od 2014 roku i zgromadziła rzeszę zagorzałych fanów. Cieszący się dużym uznaniem za twardą, mroczną i pokręconą narrację – i gwiazdorską obsadę – sezon 3 zakończył się dużą obietnicą, że serial zostanie wkrótce odnowiony. Jednak program zostanie zmuszony do zawieszenia w 2019 roku wraz z nadejściem pandemii COVID-19, która zatrzyma produkcję. Po tej długiej przerwie w maju 2022 r. pojawiła się wiadomość o pierwszym castingu do sezonu 4. HBO ogłosiło, że Jodie Foster został wybrany do pojawienia się w kolejnej odsłonie Prawdziwy detektyw.

Przeczytaj artykuł

Foster zagra główną rolę w sezonie 4, co jest dużą rolą do wypełnienia, ponieważ serial ma imponującą listę aktorów w głównych rolach. Ostatni sezon, Mahershala Ali wystąpił jako Wayne Hays, emerytowany detektyw policji stanowej, nawiedzany przez nierozwiązaną sprawę dwojga zaginionych dzieci – jednym z nich jest jego własna siostra. Colin farrell działał jako lider w sezonie 2 z imponującą obsadą, w tym Vince Vaughn jako karierowy kryminalista Francis „Frank” Siemion i chwalił się sezonem premierowym serialu Matthew McConaughey oraz Woody Harrelson grając odpowiednio detektywów z wydziału zabójstw policji stanowej Luizjany Rustina „Rust” Cohle i Martina „Marty” Harta.

Prawdziwy detektyw sezon 1 zdobył pięć nagród Emmy, a w sumie serial był nominowany do 33. Serial był również nominowany do nagrody dla najlepszego miniserialu lub filmu telewizyjnego podczas 72. Złotego Globu w 2015 roku, wśród innych godnych uwagi wyróżnień.

Przeczytaj artykuł

Sezon 4 z Prawdziwy detektyw z pierwszym powrotem Foster do telewizji od jej występu wokalnego w 2014 roku w odcinku Twórcy: Kobieta, która stworzyła Amerykę, w którym wyraziła głos narratora. Imponująca lista filmografii Fostera obejmuje Oskarżony (1988), Kierowca taksówki (1976) i — za co może być jej najsłynniejszą rolę — Milczenie owiec (1991), gdzie zagrała bohaterkę Clarice Starling. Wyprodukowała także kilka filmów, w tym 2018 roku Bądź naturalny: nieopowiedziana historia Alice Guy-Blaché. Foster ma trzy nagrody Złotego Globu i jest dwukrotnym zdobywcą Oscara.

Wraz z wiadomością o castingu Fostera fani zaczynają spekulować, co może przynieść serial. Chociaż informacje na temat czwartego sezonu wciąż są ciasno rozwijane, oto podsumowanie tego, co wiemy do tej pory o czwartym sezonie Prawdziwy detektyw:

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button