Rozrywka

Wszystko, co trzeba wiedzieć o wyczekiwanym powrocie Westworld w sezonie 4

W końcu tu jest! Sezon 4 z Świat Zachodu powróci do HBO po ponad dwóch latach — a serial nadal jest bardziej tajemniczy niż kiedykolwiek.

Podczas wybuchowego finału trzeciego sezonu w 2020 roku widzowie zakwestionowali Dolores” (Evan Rachel Wood) losy w serialu i Williama (Ed Harris) przyszłość po tym, jak pozornie został zastąpiony przez wersję Człowieka w czerni.

Dla zespołu odpowiedzialnego za przebojową serię zbliżanie się do nowego sezonu Westworld polega na podniesieniu poprzeczki. „Jedna z zabawnych rzeczy o mnie w serialu, kiedy Lisa [Joy] i mówiłem o tym już dawno temu, kiedy ten serial był zdolny do zmiany gatunku w każdym sezonie i zaproszenie do tego ”, twórca Jonathan Nolan powiedział Hollywoodzki reporter w maju 2020 r. „Czuliśmy, że mamy otwarte zaproszenie do zabawy, szczególnie w tym momencie, w którym telewizja nieustannie się zmienia, aby mieć program, który zmienia się sezon po sezonie”.

W tym czasie Nolan podkreślił, że gatunek musiał się zmieniać z jednego sezonu na drugi. „Masz western, masz film o samurajach, masz filmy wojenne, masz science-fiction. Istnieją wszystkie różne wersje przyszłości, które widzieliście przez lata w filmach” – dodał. „Możemy się tym bawić i opisywać to wszystko. A więc pomysł, że następny sezon będzie inny i odmienny gatunkowo od poprzednich sezonów? Tak, to absolutnie część struktury programu.”

Jeśli chodzi o budowanie świata, Nolan zauważył, że pełna wizja została zaplanowana, odkąd zaczęli pracować nad serialem. „Kiedy pisaliśmy pilota, mieliśmy ten wspaniały okres, w którym czuliśmy, że musimy wymyślić plan. Historia została bardzo zgrabnie podzielona na rozdziały” – powiedział. „Rozmawialiśmy o tym od początku. Dajemy wszystkim chwilę wytchnienia i oczywiście jest to teraz szalony moment. Rozmawialiśmy o [season 4] przez długi czas.”

Mimo że zespół kreatywny postanowił milczeć o nadchodzących wątkach fabularnych, Nolan drażnił się, że niekoniecznie był to koniec czasu Wooda w serialu. „Kochamy Evan Rachel Wood. Jest wspaniałą, wspaniałą aktorką. To była prawdziwa podróż z bohaterem. Trzeba być ostrożnym w serialu, w którym są to roboty, a śmierć to inna sprawa” – powiedział, odnosząc się do śmierci Dolores. „Zrozumieliśmy, czego potrzeba do całkowitego zabicia gospodarza. Ze względu na nietrwałość niektórych z tych rzeczy, musisz być ostrożny. Ale ta postać zniknęła. Uwielbiamy pracować z Evanem”.

Przewiń w dół, aby dowiedzieć się wszystkiego o sezonie 4 Świat Zachodu:

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button