Rozrywka

Wszystko, co wiemy o pogrzebie królowej Elżbiety II i jak go obejrzeć

Pałac Buckingham ogłosił smutną wiadomość 8 września 2022 roku, że królowa Elżbieta II zmarła.

W chwili jej śmierci najstarszy syn królowej został monarchą Wielkiej Brytanii. W oświadczeniu król Karol III poprosił o okres królewskiej żałoby, który miałby być przestrzegany do czasu pogrzebu królowej. Oto, co wiemy do tej pory o pogrzebie matki rodziny królewskiej, w tym o tym, jak oglądać go w dowolnym miejscu z kablem lub bez.

Królowa Elżbieta II macha do tłumów | Biblioteka zdjęć Tima Grahama za pośrednictwem Getty Images

Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb królowej Elżbiety

Ciało królowej będzie leżeć w Westminster Hall od 14 września. Odbędzie się procesja z Pałacu Buckingham do Westminster Hall z członkami rodziny królewskiej podążającymi za trumną. Podróż będzie cicha, spodziewając się krótkich strzałów z pobliskich parków i opłat za przejazd Big Benem.

Król Karol zatwierdził, że dzień pogrzebu matki będzie dniem wolnym od pracy w Wielkiej Brytanii. Nabożeństwo odbędzie się w Opactwie Westminsterskim, gdzie królowa poślubiła księcia Filipa w 1947 r. i gdzie odbyła się jej koronacja w 1953 r. Ostatni angielski monarcha miał pogrzeb w opactwie był król Jerzy II w 1760 r.

Jej pogrzeb odbędzie się 19 września o 6 rano ET.

Kto będzie uczestniczył?

Oczekuje się, że około 2000 gości weźmie udział w państwowym pogrzebie królowej Elżbiety. Do rodziny królewskiej Britian dołączą członkowie innych rodzin królewskich z kilku krajów europejskich.

Pod ręką będzie również wielu światowych przywódców, w tym prezydent USA Biden. Przemawiając na imprezie w Ohio, powiedział dziennikarzom: „Nie wiem jeszcze, jakie są szczegóły, ale jadę”.

Obecna premier Wielkiej Brytanii Lis Truss, którą królowa mianowała zaledwie dwa dni przed śmiercią, będzie tam, a także wszyscy pozostali przy życiu byli premierzy i wielu wysokich rangą brytyjskich polityków.

Królowa Elżbieta II z prezydentem USA Joe Bidenem pozują do zdjęcia w Wielkim Korytarzu Zamku Windsor
Królowa Elżbieta II z prezydentem Joe Bidenem w Wielkim Korytarzu Zamku Windsor | Steve Parsons – WPA Pool/Getty Images

Jak oglądać pogrzeb

Oczekuje się, że pogrzeb królowej Elżbiety II będzie oglądany przez miliony na całym świecie i istnieje kilka sposobów na obejrzenie go.

Oczekuje się, że pogrzeb będą transmitowane na żywo przez główne sieci telewizyjne i kablowe, takie jak NBC, ABC, CNN i FOX. Jeśli nie masz abonamentu kablowego, możesz transmitować na żywo usługę pogrzebową między innymi na BBC i Peacock.

Gdzie zostanie pochowana królowa?

Królowa Elżbieta II i książę Filip idą ramię w ramię, aby uczcić diamentową rocznicę ślubu
Królowa Elżbieta II i książę Filip idą ramię w ramię świętując diamentową rocznicę ślubu | FIONA HANSON / POOL / AFP przez Getty Images

Po tym, jak trumna królowej wyruszy w ostatnią podróż z Londynu, zostanie przetransportowana do Windsoru.

Po nabożeństwie pogrzebowym księcia Filipa jego trumnę opuszczono do Królewskiego Krypty, ustawionego pod kaplicą św. Jerzego. Jednak po śmierci królowej oczekuje się, że zostanie przeniesiony, a para ponownie zjednoczona, aby leżeć razem w kaplicy pamięci króla Jerzego VI w innym miejscu w St. George’s.

POWIĄZANE: Książę Filip zaplanował 1 dziwaczny szczegół swojego pogrzebu, który ukrywał się na widoku i nikt nie zauważył

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button