Rozrywka

Wybuchają protesty przeciwko decyzji Sądu Najwyższego o unieważnieniu nowojorskiego prawa dotyczącego ukrytego noszenia podczas demonstracji przeciwko posiadaniu broni

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uchylił nowojorskie prawo, które wymagało „właściwej przyczyny” w celu uzyskania licencji na ukryte noszenie, wywołując demonstracje przeciwko posiadaniu broni.

Orzeczenie, które ma dotknąć prawie jedną czwartą populacji Stanów Zjednoczonych, obowiązywało od ponad wieku, zanim zostało obalone w czwartek w głosowaniu 6-3.

3

Orzeczenie wywołało protesty wśród grup sprzeciwiających się posiadaniu broni

3

Oczekuje się, że orzeczenie wpłynie na więcej stanów, które mają podobne przepisy

3

To historyczne orzeczenie pojawia się kilka dni po tym, jak grupa senatorów osiągnęła porozumienie w sprawie nowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa broni, które zachęcają do wprowadzenia przepisów dotyczących „czerwonej flagi” i wzmożonej kontroli przeszłości.

W oświadczeniu dotyczącym niedawnego przewrotu prezydent Joe Biden powiedział, że jest „głęboko rozczarowany”.

Prezydent powiedział, że orzeczenie „sprzecza zarówno zdrowemu rozsądkowi, jak i konstytucji i powinno nas wszystkich głęboko zaniepokoić”.

Decyzja znacznie zwiększyła liczbę mieszkańców Nowego Jorku, którzy kwalifikują się do potencjalnie ukrytego noszenia.

Fani Trumpa rozrywają Jill Biden, która MACHUJE do protestujących z napisami „Fałszywa pierwsza dama”
Co warto wiedzieć o drugiej poprawce?

Wcześniej prawo wymagało od obywateli wykazania słusznej przyczyny lub faktycznej potrzeby noszenia broni w miejscach publicznych w samoobronie.

Sędzia Clarence Thomas napisał, że obalanie prawa chroni „prawo jednostki do noszenia broni w samoobronie poza domem”.

„Nie znamy żadnego innego prawa konstytucyjnego, z którego jednostka może skorzystać tylko po wykazaniu funkcjonariuszom rządowym jakiejś szczególnej potrzeby” – napisał Thomas, według AP.

Inne stany, które mają podobne prawa, to Kalifornia, Hawaje, Maryland, Massachusetts, New Jersey i Rhode Island.

Oczekuje się, że te przepisy zostaną szybko zakwestionowane.

Gubernator Kathy Hochul, wybrana na Demokratkę, wypowiedziała się przeciwko orzeczeniu w następstwie strzelaniny w supermarkecie Buffalo.

„Ta decyzja nie jest tylko lekkomyślna. Jest naganna” – powiedział Hochul.

„Nie tego chcą nowojorczycy”.

Jednak inni republikańscy wybrani urzędnicy pochwalili to orzeczenie.

Tom King, prezes nowojorskiego Stowarzyszenia Strzelców i Pistoletów, powiedział, że odetchnął z ulgą po wydaniu decyzji.

„Prawny i legalny właściciel broni w stanie Nowy Jork nie będzie już dłużej prześladowany przez przepisy, które nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem ludzi i nie zrobią nic, aby ludzie byli bezpieczni” – powiedział King.

„A może nie, zaczniemy ścigać przestępców i sprawców tych haniebnych czynów”.

Dzieje się tak po tym, jak członkowie Senatu osiągnęli porozumienie i 12 czerwca ogłosili nowe ramy dotyczące kontroli broni.

„Dzisiaj ogłaszamy zdroworozsądkową, ponadpartyjną propozycję ochrony dzieci w Ameryce, zapewnienia bezpieczeństwa w naszych szkołach i zmniejszenia zagrożenia przemocą w naszym kraju” – podała grupa w oświadczeniu za pośrednictwem NBC News.

„Rodziny się boją, a naszym obowiązkiem jest zebranie się i zrobienie czegoś, co pomoże im przywrócić poczucie bezpieczeństwa w ich społecznościach”.

Senator Chris Murphy i senator John Cornyn dodają, że nowe środki „nie wpłyną na prawa do posiadania broni przez przestrzegających prawa Amerykanów”, według NBC News.

„Nasz plan zwiększa potrzebne zasoby zdrowia psychicznego, poprawia bezpieczeństwo w szkole i wsparcie dla uczniów, a także pomaga zapewnić niebezpiecznym przestępcom i osobom, które zostały uznane za psychicznie chore, możliwość zakupu broni” – kontynuuje oświadczenie.

Ostrzeżenie o odżywkach dla niemowląt po zbadaniu DZIESIĄTEJ śmierci niemowląt związanej z rośliną
Erika „powinna iść do WIĘZIENIA” za odmowę przekazania kolczyków o wartości 750 000 USD

„Co najważniejsze, nasz plan ratuje życie, jednocześnie chroniąc konstytucyjne prawa przestrzegających prawa Amerykanów. Nie możemy się doczekać zdobycia szerokiego, ponadpartyjnego poparcia i wprowadzenia naszej zdroworozsądkowej propozycji do prawa.

Nowe przepisy dotyczą kilku masowych strzelanin w samym 2022 r., w tym strzelaniny szkolnej w Robb Elementary, w której zginęło 19 uczniów i dwóch nauczycieli, a także śmiertelnej strzelaniny Tops Supermarket w Buffalo w stanie Nowy Jork, w której zginęło 10 osób. ludzie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button