Rozrywka

Wyjaśnienie przyjaźni i wypadania Johna Legenda i Kanye Westa

Mając na koncie dziesięciolecia współpracy, przyjaźń Johna Legenda i Kanye Westa wyprzedziła nawet ich indywidualną sławę. Raper był kluczem do kariery Legenda jako początkującego artysty, pomagając mu stworzyć swój pseudonim sceniczny i wyprodukować swój debiut 2004 Podnieś się album, który przyniósł piosenkarzowi dwie pierwsze nagrody Grammy. Po późniejszej wspólnej pracy przy „Number One” z 2005 roku i „It’s Over” z 2008 roku, Legend wystąpiła nawet na ślubie Westa z Kim Kardashian w 2014 roku.

Jednak podczas wywiadu z 4 sierpnia w podkaście CNN Davida Axelroda, Akta siekierLegenda ujawniła, że ​​„nie są tak bardzo przyjaciółmi jak [they] był.” Powód? „Szczerze sądzę, że ponieważ publicznie nie zgadzaliśmy się z jego ubieganiem się o urząd, jego wspieraniem Trumpa, myślę, że utrzymanie naszej przyjaźni stało się dla nas zbyt trudne” – wyjaśnił piosenkarz „All of Me”.

Rzeczywiście, różne ideologie polityczne mężczyzn były publicznie gorącym tematem prowadzącym do cyklu wyborczego 2016 i po nim, choć wydawało się, że ich debaty są przyjazne. W 2018 roku West zamieścił na Twitterze zrzuty ekranu z tekstami od swojego przyjaciela, prosząc go o „ponowne rozważenie” swojego publicznego poparcia dla Donalda Trumpa. „Tak wielu ludzi, którzy cię kochają, czuje się teraz tak zdradzonych, ponieważ wiedzą, jakie szkody wyrządza polityka Trumpa, zwłaszcza osobom kolorowym” – napisał wtedy Legend. „Nie pozwól, aby to było częścią twojego dziedzictwa. Jesteś największym artystą naszego pokolenia.” Po nazwaniu tego argumentu „taktyką manipulacji opartą na strachu”, raper udostępnił później zdjęcie jego i Legend podczas baby shower Chrissy Teigen z podpisem: „Mamy miłość. Zgadzam się nie zgadzam”.

L. Cohen/WireImage/Getty Images

Sprawy naprawdę poszły jednak w lewo po tym, jak West ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta w 2020 roku. „Był zdenerwowany, że nie poparłem jego kandydatury na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki – ze zrozumiałych powodów” – dodał zwycięzca EGOT. Akta siekier. – Nie byłam w tym osamotniona, ale wiesz, on nie był z tego powodu zadowolony. I od tego czasu naprawdę nie byliśmy ze sobą blisko”.

W rzeczywistości w listopadzie 2021 roku West nie tylko oskarżył Legenda i rapera Big Seana o odwrócenie się od niego plecami, ale także zażądał przeprosin. „Zarówno John Legend, jak i Big Sean, kiedy kandydowałem na urząd, Demokraci szybko przyzwyczaili się do napadu na swojego chłopca, który faktycznie zmienił ich życie, i to jest gówno wyprzedażowe”, twierdził założyciel Yeezy na Revolt’s. Mistrzowie napojów podcast. „I nie bawię się z żadnym z nich. I potrzebuję przeprosin.

Jedną z rzeczy, która prawdopodobnie utrzymywała ich przyjaźń przez lata przed 2016 rokiem, było to, że „nigdy nie rozmawiali o polityce”, jak twierdzi Legend. „Nasza interakcja prawie zawsze dotyczyła kreatywności i muzyki” – powiedział brytyjskim Niedzielne czasy w 2020 r., powołując się na ich różne pozycje w życiu, a nie „sprawę Trumpa” jako przyczynę ich rozstania. „Po prostu myślę, że robimy swoje. Jest w Wyoming. Jestem w LA. Oboje mamy rosnące rodziny i nie mam już z nim formalnych relacji biznesowych jako artysty, więc myślę, że to tylko część naturalnego cyklu życia”.

Jednak nowsze komentarze mężczyzn jasno pokazują, że ich rozłam był w rzeczywistości o wiele bardziej motywowany politycznie, niż początkowo zakładali.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button