Rozrywka

Wymiar Noor jest owiany tajemnicą w „Ms. Seria Marvel

Jako adaptacja znanej i popularnej opowieści o superbohaterach, Ms. Marvel z pewnością korzysta z pewnej twórczej swobody, korzystając z materiału źródłowego. W serialu moce Kamali Khan (Iman Vellani) są wyraźnie różne, ponieważ dzierży bransoletkę, aby uzyskać dostęp do konstruktów „twardego światła” w serii. Serial nie ma jeszcze uznania Inhumans z Marvel Cinematic Universe; w komiksach Kamala jest jedną z nich. Potem oczywiście jest Wymiar Noor.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Z MCU zagłębiającym się głęboko w wieloświatowe wybryki i podróże międzywymiarowe, Wymiar Noor reprezentuje kolejny alternatywny świat pełen tajemnic. Co wiemy do tej pory o Wymiarze Noor?

Źródło: Disney PlusArticle kontynuuje pod reklamą Czym jest wymiar Noor w Marvel? Dotarcie tam może okazać się niebezpieczne.

Pani Marvel podąża za Kamalą Khan, młodą muzułmańską nastolatką i ogromną fanką Avengersów, która mieszka w Jersey City. Ze skłonnością do zatracania się w marzeniach związanych z Kapitanem Marvelem, wkrótce zyskuje własne moce po założeniu dziwnej bransoletki, którą znalazła jej matka. Jednak szybko odkrywa, że ​​bycie bohaterem jest o wiele trudniejsze, niż się wydaje. Nie tylko to, ale Kamala wkrótce spotyka Djinna, który opowiada jej więcej o mocy, którą posiada.

W odcinku 3 Kamala odkrywa, że ​​jej nowa sympatia Kamran (Rish Shah) pochodzi z rodziny Djinn — lub Clandestines — wolno starzejącego się gatunku z innego świata. Matka Kamrana, Najma (Nimra Bucha), informuje Kamalę, że ona i jej towarzysze są wygnańcami z Wymiaru Noor. Bransoletka Kamali najwyraźniej ma moc odesłania ich z powrotem. Młoda i potencjalna bohaterka chce im pomóc, ale jej przyjaciel Bruno (Matt Lintz) ostrzega, że ​​używanie takiej ilości energii do podróżowania przez wymiary może być zbyt niebezpieczne.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Niestety Najma i jej ekipa zniecierpliwili się. Jest gotowa zmusić Kamalę, by pomogła im za wszelką cenę. Najwyraźniej są gotowi zrobić wszystko, aby wrócić do domu.

Źródło: Daniel McFadden/Marvel StudiosArtykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

W komiksach pojawia się przelotna wzmianka o „Wymiarze Noor”. Znany jako Wymiar Światła, jest podobno rzeczywistością składającą się z energii fotonicznej. Kiedyś został nawet użyty do stworzenia nowego Kapitana Marvela.

Niestety, to niewiele, jeśli chodzi o posiadanie czegoś do dostosowania do serii Disney Plus. O ile możemy powiedzieć, Noor Dimension otrzymuje swój pierwszy reflektor w MCU i bez wątpienia dowiemy się więcej o tym innym świecie w miarę rozwoju serii.

Artykuł kontynuuje poniżej reklama „Nūr” w prawdziwym życiu stanowi punkt odniesienia dla Wymiaru Noor.

Chociaż obecnie niewiele wiemy o Wymiarze Noor, czerpie on inspirację z rzeczywistych terminów. Nazwa „Nūr” odnosi się do islamskiego terminu występującego w Koranie. Można to przetłumaczyć jako „boskie światło” i często jest pisane jako symbol wiedzy i „Bożego przewodnictwa”.

Jest to nawet znane imię dziecka w języku urdu, co oznacza „światło”. Jeśli nic więcej, to zapewnia pierwszeństwo „Wymiarowi światła”, tak jak jest używane w Marvel.

Nowe odcinki Ms. Marvel są transmitowane w każdą środę w Disney Plus.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button