Rozrywka

Zachodni finalista może być zagrożeniem dla wylądowania Kyrie Irving, mówi prezes NBA

Getty Kyrie Irving przejeżdża obok Collina Sextona z Cleveland Cavaliers.

Mówiąc bez ogródek, pierwsze trzy sezony Kyrie Irvinga w Brooklyn Nets były do ​​tej pory porażką. W ostatnich dwóch wyjazdach do play-offów z nim i Kevinem Durantem na czele, Nets zostali wyeliminowani dwukrotnie, nawet nie przeszli drugiej rundy. Niegdyś postrzegani jako zespół, który miał szansę zdobyć tytuł NBA w najbliższej przyszłości, Nets ledwo byli w stanie postawić na swoją pozycję jako drużyna ze środka stawki.

Brooklyn stoi przed trudną decyzją dotyczącą przedłużenia ich rozgrywającego All-Star. Irving może tego lata zostać wolnym agentem, rezygnując z ostatniego roku umowy. A po rozegraniu zaledwie 29 meczów w zeszłym sezonie, dyrektor generalny Nets, Sean Marks, i jego biuro obsługi nie oferują Irvingowi maksymalnego przedłużenia. Jeden z dyrektorów Konferencji Wschodniej mówi Ricowi Bucherowi z Fox Sports, że jeśli gwiazdor trafi na otwarty rynek w lipcu, Dallas Mavericks mogą się na niego rzucić.

„Podczas gdy Los Angeles Lakers, New York Knicks i LA Clippers są podobno zainteresowani bramkarzem Brooklyn Nets, Kyrie Irvingiem, jeśli nie zdecyduje się na ostatni rok swojej obecnej umowy i nie testuje wolnej agencji, jeden z dyrektorów Konferencji Wschodniej zasugerował, że Dallas Mavericks oferują najlepsze dopasowanie” – pisze Bucher.

„Powody były dość proste: ich GM, trener i ich gwiazda”.

GM zauważa również, że Kyrie w Dallas postawi go na podobnej pozycji na boisku, w której jest obecnie w Durant on the Nets. Nie będzie musiał być najlepszym graczem w drużynie.

„Z Luką Kyrie nie musi być twoim najlepszym graczem”, powiedział GM do Buchera. „On nie musi przewodzić. Ale potrzebują drugiego strzelca, a on może to zrobić.

Najnowsze wiadomości Nets prosto na Twoją skrzynkę! Dołącz do biuletynu Heavy on Nets tutaj!

Dołącz do Heavy on Nets!

Kyrie ma bliski związek z Mavericks GM

Kyrie jadący do Mavericks sparowałby go z innym niesamowitym graczem, który strzelał w Luka Doncic i nowo nabytym wielkim mężczyzną Christianem Woodem. Ale oprócz listy, jednym z najważniejszych czynników w wolnej agencji są relacje poza boiskiem. GM mówi Bucherowi, że powiązania Irvinga z dyrektorem generalnym Mavericks, Nico Mannionem, mogą pomóc w wyborze Dallas jako swojego następnego celu podróży.

„Pierwszy rok dyrektora generalnego Mavericks, Nico Harrison, najwyraźniej ma już silne relacje z Irvingiem podczas jego poprzedniej pracy jako wiceprezes ds. operacji koszykówki w Ameryce Północnej w Nike, z którym Irving miał popisowe buty” – pisze Bucher.

Kidd’s Ring jako gracz może zdobyć szacunek Kyrie

Jedna rzecz również została zakwestionowana, to relacje Irvinga z głównym trenerem Nets, Stevem Nashem. Po przybyciu Nasha na Brooklyn, jedną z pierwszych rzeczy, jakie zrobił Kyrie, było podważenie jego autorytetu jako głównego trenera w podkaście Kevina Duranta „The ETCs”. Analityk ESPN, Stephen A. Smith, również niedawno ujawnił, że Irving będzie prowadził prywatne praktyki za plecami Nasha.

Chociaż główny trener Nash i Mavericks, Jason Kidd, obaj byli byłymi graczami, którzy zostali trenerami, Kidd ma mistrzostwo, a Nash nie. To może zmienić poziom szacunku Kyrie.

„Jednym z problemów na Brooklynie jest widoczny brak szacunku Irvinga dla Steve’a Nasha jako głównego trenera” — pisze Bucher. „Podczas gdy zarówno Nash, jak i Jason Kidd mieli kariery w Hall of Fame jako rozgrywający, Kidd ma na swoim koncie mistrzostwo – podobnie jak Irving – podczas gdy Nash nie”.

Kyrie odmierza czas, by podjąć ostateczną decyzję w sprawie swojej przyszłości z Sieciami. Ma czas do 29 czerwca, aby zdecydować się na ostatni rok swojego kontraktu.

CZYTAJ DALEJ: Rosnąca „znaczące zagrożenie” zespołu zachodniego, aby wylądować w sieci All-Star: Raport

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button