Rozrywka

Zachodni rywal reaguje na wymianę Sixers na „Elitarnego” Strażnika Grizzlies

Getty LeBron James i Ja Morant

Philadelphia 76ers dodał naprawdę dobrego gracza w draftowy wieczór, jeśli reakcje na Twitterze coś znaczą. Największe poparcie wyszło od Ja Moranta, który ścigał się w mediach społecznościowych, aby wyrazić żal z powodu utraty D’Anthony’ego Meltona na rzecz Sixers. Jego Memphis Grizzlies wysłał Meltona do Philly w zamian za Danny’ego Greena i wybór nr 23.

Ruch spotkał się z natychmiastowym aplauzem po tygodniach spekulacji handlowych. Sixers zawarli umowę na gracza, który średnio zdobywał 10,8 punktu i 2,7 asysty na mecz, strzelając 37,4% z trzypunktowego lądowania. W zeszłym sezonie w Memphis zapisał 22,7 minuty na zawody, wspierając Moranta. Tych dwoje z pewnością będzie za sobą tęsknić.

Jest również uważany za solidnego obrońcę, strażnika combo, który zaliczał się do liderów ligi w blokach i przechwytach. Melton był ulubionym kolegą z drużyny w swoim poprzednim przystanku. A 24-latek jest uważany za solidnego obrońcę, strażnika combo, który plasował się w czołówce w blokach i przechwytach. Melton może być ogromnym elementem układanki mistrzostw Sixers.

Evan Sidery z Basketball News szczegółowo opisał, ile związek Melton-Morant znaczył dla Memphis w październiku 2021 roku, nazywając to „rozrywką na poziomie pay-per-view” w swojej analizie:

Melton znacznie ułatwia Morantowi pracę. Może nie tylko podjąć trudniejsze zadanie w defensywie, aby zachować specjalną zdolność punktowania Moranta, ale jest też więcej niż zdolny do bycia strzelcem, który odpowiednio rozmieszcza parkiet na elitarnym poziomie.

Od początku sezonu 2019-20 Melton strzela 44,3% w trójkach typu „złap i strzel” przy ponadprzeciętnej liczbie prób 3,3 na mecz. W tym sezonie Melton zwiększył swoje próby łapania i strzelania o dodatkową próbę dzięki nowej roli startowej obok Moranta (2,8 do 3,3). Dodał nawet podciąganie do swojej gry, powalając 6 z pierwszych 8 potrójnych prób z własnej woli.

Grizzlies wymienili De’Anthony’ego Meltona z Sixers na numer 23 na @wojespn.

Co za niesamowity ruch z Philly.

— Evan Sidery (@esidery) 24 czerwca 2022 r.

Najnowsze wiadomości Sixers prosto na Twoją skrzynkę! Dołącz do biuletynu Heavy on Sixers tutaj!

Dołącz do Heavy na Sixers!

Twitter Sixers reaguje na Melton Trade

Fani Sixers są znani z tego, że są bardzo uparci – wbrew temu, co mówi „Hustle” – a ich natychmiastowe reakcje na transakcje w dniu draftu mogą być brutalne. Nie tym razem.

Melton jest absolutnie idealnie dopasowany, obok Maxeya i Hardena, jestem w nim zakochany od sześciu lat, a czasami trzeba przepuścić łódź dla szalonego skutera wodnego https://t.co/vn8kxVXEP7

— Michael Levin (@Michael_Levin) 24 czerwca 2022 r.

Reakcje na zakup Meltona przez Sixers były w większości pozytywne, zwłaszcza ze strony tych, którzy znali go najlepiej w Memphis. Reporter Grizzlies, Chris Vernon, powiedział: „Philly, pokochasz go”. Brevin Knight – analityk Grizzlies w Fox Sports Southeast – powiedział, że Melton będzie „czynił spustoszenie” przez resztę swojej kariery i życzył mu powodzenia w Philly.

@DeAnthonyMelton aka Mr Do Something będzie siać spustoszenie przez resztę swojej kariery. Nienawidzę, że nie będę regularnie oglądać tego zaraźliwego uśmiechu, ale będę mocno kibicował jego sukcesowi. Powodzenia „hooper”!!!!

— Rycerz Brevin (@brevinknight22) 24 czerwca 2022 r

W międzyczasie lokalni beat-faceci z Filadelfii wydawali się lubić ten ruch. Keith Pompey z Pytającego nazwał Meltona „twardzielem”, wymieniając swoje numery. A Tyrone Johnson z The Fanatic 97.5 poruszył oczywistość: nie ma tu nic do zarzucenia.

Sixers ma zawodnika, który może im pomóc W TYM roku. Nie ma na co narzekać. Melton im pomoże

— Tyrone Johnson (@TyJohnsonNews) 24 czerwca 2022 r.

Daryl Morey oryginalnie zarysowany gwiazda USC

Ciekawostka: prezydent Sixers, Daryl Morey, pierwotnie wybrał Meltona do drugiej rundy draftu NBA 2018, kiedy był w Houston. Zagrał kilka meczów Summer League dla Rockets, zanim sprzedali go do Phoenix, a następnie Melton został wysłany do Memphis w 2019 roku.

Wcześniej Melton był nabijaczem statystyk w USC, gdzie został pierwszym studentem pierwszego roku, który w swoim pierwszym roku zanotował 300 punktów, 150 zbiórek, 100 asyst, 60 przechwytów i 35 bloków. Opuścił szkołę przed drugim sezonem.

„De’Anthony (Melton) wygrywa zwycięskie gry i będzie wspaniałym dodatkiem dla Houston”, powiedział trener USC Andy Enfield za pośrednictwem strony internetowej szkoły. „Może pomóc zespołowi na różne sposoby i sprawić, że jego zespół i jego koledzy będą lepsi”.

Więcej ciężkich na Sixers News

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button