Rozrywka

Zachodnia drużyna konferencji pozostaje na stałe w Sixers Coach Doc Rivers

Getty Images Główny trener Doc Rivers z Philadelphia 76ers.

Philadelphia 76ers publicznie poparli Doc Rivers, ale wydaje się, że za kulisami dzieje się więcej, niż zespół przyznał.

Według informatora ESPN NBA Adriana Wojnarowskiego, Rivers ma spotkać się w najbliższych dniach z szefem Sixers, aby omówić swoją przyszłość i sprawdzić, czy strony są wyrównane.

„Oto, na co trzeba uważać w ciągu najbliższych kilku dni w Filadelfii” – powiedział Wojnarowski w NBA Countdown. „Kiedy zaczną siadać do tego, jak będzie wyglądać posuwanie się naprzód, jakie zmiany muszą wprowadzić? Czy chodzi o personel, styl gry. Czy wszyscy są na tej samej stronie? Czy oni wszyscy widzą przyszłość? [similarly]? Czy są w ten sposób dopasowane?

Zespół, który bacznie obserwuje rozwój tej sytuacji, to Los Angeles Lakers, którzy wciąż szukają głównego trenera po zwolnieniu Franka Vogla pod koniec sezonu.

— Pojawiają się Lakers. Powoli rozgrywali swoje poszukiwania trenerów. Czekali, aby zobaczyć, czy na rynku jest uznany weteran, a może nawet mistrz, trener. To nie Nick Pielęgniarka. To nie Quin Snyder. Myślę więc, że będą dalej czekać, aby zobaczyć, co stanie się w Filadelfii z Doc Rivers” – powiedział Wojnarowski.

Sixers obecnie zapewnia lepsze ujęcie tytułowe niż Lakers

Lakers mają dwie gwiazdy w Anthony Davis i LeBron James, a do zdobycia tytułu brakuje im zaledwie dwóch lat. Jednak przejęcie Russella Westbrooka i jego sowita pensja wprawiło Lakers w kłopoty, jeśli chodzi o to, co mogą zrobić, aby budować wokół swoich dwóch gwiazd.

Sixers zostali odrzuceni przez solidną drużynę Miami Heat w półfinałach Konferencji Wschodniej, ale mają kandydata MVP w osobie Joela Embiida, byłego MVP w Jamesie Hardenie i kluczowych postaciach wokół nich, takich jak Tyrese Maxey.

„Myślę, że w idealnym świecie Doc Rivers zostaje w Filadelfii. Chce zdobyć mistrzostwo. To zespół, który jest jeszcze bliżej tego, niż być może sugerowałby teraz skład Lakers” – powiedział Wojnarowski. „Ale myślę, że rozmowy w Philly z Doktorkiem i zespołem będą ważne. Nie sądzę, żeby kiedykolwiek było jakiekolwiek pytanie, czy Philly chciał go z powrotem. Pomysł, że zostanie zwolniony, był naciągany. Zobaczmy, co się stanie, gdy usiądą i porozmawiają o przyszłości”.

Spotkanie Sixers z Rivers w sprawie przyszłości jest kwestionowane

Wojnarowski to jeden z najlepiej skomunikowanych reporterów w NBA. Jednak jego raport na temat Rivers został zakwestionowany przez Chrisa Haynesa z Yahoo Sports.

„Filadelfijskie 76ers nie planują spotkania z Doc Riversem w celu omówienia jego przyszłości i utrzymują, że franczyza jest oddana głównemu trenerowi i będzie z nim współpracować, aby poprawić skład” – napisał na Twitterze Haynes krótko po tym, jak raport Wojnarowskiego pojawił się w rundach.

To pasowałoby do tego, co powiedział prezes operacji koszykarskich Daryl Morey w swoim wywiadzie wyjściowym.

„Po prostu myślę, że jest świetnym trenerem i uwielbiam z nim pracować” – powiedział Morey. „Myślę, że Elton i ja i on tworzymy wspaniały zespół i zobaczymy, dokąd zaprowadzi nas ta podróż”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button