Aktualności

Zakaz węży: sekretarz środowiska wzywa firmy wodociągowe do działania w obliczu obaw przed przedłużającą się suszą

Sekretarz ds. Środowiska wezwał firmy wodociągowe do działania w celu złagodzenia skutków przedłużającej się suszy po tym, jak kilka firm ogłosiło zakaz prowadzenia węży.

George Eustice powiedział, że słuszne jest, że wiele firm wodociągowych wdrożyło już środki mające na celu zachowanie dostaw wody w tym „wyjątkowo suchym okresie”.

Southern Water wprowadziło zakaz węży obejmujący Hampshire i Isle of Wight. Tymczasowy zakaz wszedł w życie w piątek 5 sierpnia.

South East Water ogłosił również zakaz używania węży i ​​spryskiwaczy dla Kent i Sussex, który wejdzie w życie od piątku 12 sierpnia do odwołania.

Firma powiedziała, że ​​„została bez wyboru”, ale ograniczyć użycie po tym, jak południowy wschód miał 8 procent średnich opadów w lipcu.

„Zgodnie ze swoimi planami dotyczącymi suszy, firmy wodociągowe w całym kraju słusznie podjęły działania w celu złagodzenia skutków tej przedłużającej się suchej pogody, korzystając z szeregu dostępnych im narzędzi. Gorąco zachęcam innych, aby zrobili to samo” – napisał pan Eustice w: Telegraf.

Sekretarz ds. Środowiska dodał, że wszyscy możemy zrobić wszystko, aby mądrze korzystać z wody w domu i ogrodzie.

Powiedział jednak, że problem nigdy nie powinien dotyczyć wyłącznie indywidualnych działań konsumentów.

„Na przedsiębiorstwach wodociągowych musi spoczywać obowiązek zrobienia więcej w celu ograniczenia wycieków, opierając się na postępach poczynionych w ostatnich latach. Musimy wyeliminować wycieki wody w całej sieci, jeśli chcemy zabezpieczyć nasze zaopatrzenie w wodę na przyszłość” – napisał Eustice.

Źródło Whitehall powiedział: Telegraf Pan Eustice chciał, aby firmy wodociągowe „podjęły wszelkie niezbędne działania”.

„Jednym z kluczowych elementów będzie tymczasowe stosowanie zakazów prowadzenia węży” – dodaje źródło.

Jeśli więcej firm zastosuje się do poleceń ministra, milionom gospodarstw domowych może zostać wprowadzony zakaz używania węży do mycia pojazdów, podlewania ogrodów oraz napełniania basenów i brodzików.

Każdy, kto złamie zakaz, może zostać ukarany grzywną w wysokości do 1000 funtów.

Rozprawa z zużyciem wody ma miejsce, gdy Wielka Brytania stoi w obliczu kolejnej fali upałów, a temperatury mają wzrosnąć do połowy lat 30. do końca przyszłego tygodnia.

W niedzielę w Wielkiej Brytanii temperatury dochodzą do 28 stopni.

Starszy meteorolog Met Office Greg Dewhurst powiedział: „Wygląda na to, że przez następne siedem do dziesięciu dni będzie sucho w większości kraju”.

Pan Dewhurst dodał: „Ogólnie sierpień jest zwykle bardziej wilgotnym miesiącem, więc dość rzadko zdarza się, aby w sierpniu trwała sucha pogoda”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button