Rozrywka

Zamożni Brytyjczycy zamknięci w afrykańskim więzieniu „piekielnej dziury” z 200 niebezpiecznymi więźniami

Brytyjska para zamknięta za granicą została umieszczona w zakażonym komarami więzieniu w „piekielnej dziurze”, gdzie trzeba zapłacić nawet za wodę.

Simon Wood został aresztowany pod zarzutem prania pieniędzy na Zanzibarze wraz ze swoją żoną Francescą Scalfari po tym, jak pokłócił się z inwestorami, którzy pomogli sfinansować hotel, który budowali.

Rodzina Simona twierdzi, że policja ogoliła głowę 51-latkowi, gdy tylko go aresztowali, i wepchnęła go do celi z 200 innymi więźniami, z których wielu to niebezpieczni przestępcy odsiadujący wyroki za brutalne przestępstwa, w tym morderstwo.

Mama Simona, Christine Wood z Preston w Lancs, mówi, że „martwi się” o jego dobro.

Biuro Spraw Zagranicznych, Wspólnoty i Rozwoju pracuje nad sprawą pary (Zdjęcie: SWNS)

CZYTAJ WIĘCEJ: Student wrzucony do „przerażającego amerykańskiego więzienia z krwią i kałem na ścianach” po pomieszaniu wiz

Christine powiedziała: „Bardzo się martwię o mojego syna Simona i jego włoską żonę Francescę, którzy rozpoczynają swój trzeci tydzień więzienia na Zanzibarze.

„Teraz zostali oskarżeni o pranie pieniędzy, ale nie wiedzą, dlaczego.

„Dla nich raj szybko zamienił się w piekło i dopóki sąd nie uzna ich za „niewinnych”, pozostają w więzieniu”.

62-letni wujek Franceski, Jim Betteridge, brytyjski emigrant mieszkający w Toskanii we Włoszech, dodał, że Simon i Francesca są przetrzymywani w „prymitywnych” warunkach.

Para posiada kilka firm na Zanzibarze i zatrudnia około 60 mieszkańców (Zdjęcie: SWNS) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Powiedział: „Piekielna dziura byłaby dość dokładnym opisem.

„Nie mają zapewnionej żywności ani wody, muszą kupić wodę – a każde przyniesione jedzenie jest szturchane i sprawdzane przez strażników.

„Tam jest bardzo gorąco, pełno komarów i szczerze mówiąc, nie jest to miejsce, w którym chciałbyś zobaczyć swojego najgorszego wroga. Nazywanie tego prymitywnym byłoby pochlebne”.

Jim powiedział, że para, która jest właścicielem wielu firm na wyspie i zatrudnia około 60 osób, wierzy, że ich problemy prawne zostały za sobą kilka lat temu.

Jednak 7 czerwca zostali nagle aresztowani przez policję i wtrąceni do lokalnego więzienia, gdzie są przetrzymywani do dziś.

Powiedział: „Nie sądzę, aby ktokolwiek wiedział, w jaki sposób ta załatwiona i zakończona sprawa cywilna została ponownie odkopana i przekształcona w tę aferę kryminalną.

„I to wszystko wybuchło w ciągu ostatniego półtora miesiąca, naprawdę, kiedy wszystko było za nimi”.

Zanzibar ma reputację rajskiej wyspy – ale jego więzienia to zupełnie inna historia (Zdjęcie: Getty Images)

Para po raz pierwszy pojawiła się w sądzie wczoraj (22 czerwca) i została oskarżona o pranie brudnych pieniędzy – za co podobno grozi kara do 20 lat za kratkami.

Jim mówi, że Simon i Francesca mogliby z łatwością udowodnić swoją niewinność, gdyby tylko mogli wyjść za kaucją, „ale od wewnątrz nie mogą, więc są sfrustrowani. Nie jest to miłe dla oka.”

Prezydent Zanzibaru, Hussein Mwinyi, ma dziś wziąć udział w lokalnym forum inwestycyjnym (23 czerwca), na którym spodziewane są protesty przeciwko zatrzymaniu pary.

Rzecznik Biura Spraw Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju potwierdził, że pomagał obywatelowi brytyjskiemu przebywającemu obecnie w więzieniu w Tanzanii, ale odmówił podania dalszych szczegółów.

Powiedzieli: „Wspieramy brytyjskiego obywatela zatrzymanego w Tanzanii i utrzymujemy kontakt z lokalnymi władzami”.

CZYTAJ DALEJ:

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button