Rozrywka

Zaskakująca protetyka Bradleya Coopera w „Maestro” została wykonana przez tego samego wizażystę od efektów specjalnych, który wykonał „Bombshell” i „Darkest Hour”

Nowa biografia Netflix Maestro filmuje teraz, zamierza opowiedzieć o życiu słynnego kompozytora i humanitarnego Leonarda Bernsteina. W tytułowej roli mocno wymyślony Bradley Cooper, wybór, który sprawił, że niektórzy ludzie poczuli się niekomfortowo ze względu na protetykę użytą w filmie. Kontrowersyjna lub nie, transformacja, jaką Cooper przeszedł w tej roli, jest uderzająca, ale można się tego spodziewać, gdy spojrzy się na karierę człowieka stojącego za makijażem.

„Maestro” słabnie za obsadzenie Bradleya Coopera

Bradley Cooper kręci „Maestro” | Obrazy Gotham / GC za pośrednictwem Getty Images

Jak wspomniano, Maestro to film biograficzny opowiadający historię Leonarda Bernsteina. Bernstein był uznanym kompozytorem i muzykiem, który przez całą swoją karierę zdobył wiele nagród za pracę w filmie, telewizji i teatrze. Bradley Cooper podjął się stworzenia filmu ku czci dziedzictwa Bernsteina, występując w nim, jednocześnie będąc reżyserem i producentem. Po opóźnionej produkcji w końcu zaczęło się kręcić. Pojawiły się też pierwsze zdjęcia z planu, ale nie wszystkie reakcje na nie były pozytywne.

„Vanity Fair” podsumowuje kontrowersje, jakie wzbudza film, w odniesieniu do jego głównej roli. W szczególności wielu nie zgadza się z tym, że sam Bernstein jest Żydem, podczas gdy Cooper jest katolikiem. Co więcej, fotosy z produkcji, które niedawno ukazały się, pokazują Coopera noszącego pokaźną protezę nosa jako Bernsteina, element, który wielu uważa za antysemicki.

Podobnie jak w przypadku wielu grup, reprezentacja narodu żydowskiego do dziś jest mieszaną torbą. Jednym z głównych problemów, jakie ludzie mają nawet z dobrymi przykładami postaci żydowskich, jest rzadkość, w której żydowscy aktorzy grają te postacie. Co więcej, Bernstein był prawdziwą osobą, a nie tylko postacią fikcyjną, a jego żydowska tożsamość była istotną częścią jego życia i pracy. Obsadzenie aktora, który nie jest Żydem, by go zagrał, trochę bardziej kłuje w tym względzie, podobnie jak fakt, że Cooper czuł potrzebę noszenia tak obciążonej protezy, by go reprezentować.

Podczas gdy film jest produkowany przez Stevena Spielberga, który sam jest Żydem, wielu zastanawia się, dlaczego Cooper musiał zagrać tytułową rolę. Szczególnie przetarło to w niewłaściwy sposób, biorąc pod uwagę, że Jake Gyllenhaal (który również jest Żydem) wiele razy mówił o swoim pragnieniu zagrania Bernsteina w filmie.

Choć kontrowersyjna praca protetyczna i makijażowa jest imponująca

Choć decyzja była wątpliwa, nie można nie być pod wrażeniem kalibru pracy na wystawie z makijażem Bradleya Coopera. W szczególności na jednym z ustawionych zdjęć widać aktora ubranego w starodawny makijaż. To całkiem przekonujące odtworzenie twarzy Bernsteina.

Nie jest to niespodzianką, biorąc pod uwagę, że nad filmem pracuje wielokrotnie nagradzany charakteryzator i rzeźbiarz Kazu Hiro. Hiro, artysta samouk z Kioto w Japonii, na początku swojego życia nawiązał współpracę z legendarnymi artystami zajmującymi się efektami specjalnymi, takimi jak Dick Smith i Rick Baker. Zanim się zorientował, tworzył oszałamiające rzeźby i protezy do filmów takich jak Facet w czerni, Piekielny chłopak, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, i więcej. Podczas gdy na krótko przeszedł na emeryturę, aby skupić się wyłącznie na rzeźbieniu, aktor Gary Oldman przekonał Hiro, by wrócił do protetyki, aby zagrał Winstona Churchilla. Zrobił nawet twarz Jima Carreya dla Grinch: Świąt nie będzie i zdobył Oscary za pracę nad Najciemniejsza godzina oraz Bomba.

W „Maestro” zaangażowanych jest także wielu innych utalentowanych ludzi

Oprócz Bradleya Coopera w projekt zaangażowanych jest również kilka innych wielkich nazwisk. Oprócz niego i Stevena Spielberga, Martin Scorsese i Todd Phillips są zaangażowani jako producenci. Carey Mulligan zagra żonę Bernsteina, Felicię Montealegre. Jeremy Strong pojawi się jako John Jonas Gruen, krytyk i fotograf. Dodatkowo Sarah Silverman i Maya Hawke zostały obsadzone jako córki Bernsteina, Shirley i Jamie, z Mattem Bomerem w nieujawnionej roli

Maestro ma zostać wydany na Netflix na początku 2023 roku.

POWIĄZANE: „Nightmare Alley”: Czy Bradley Cooper prawie zjednoczył się ze współgwiazdą?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button