Rozrywka

ZDJĘCIA: Szokujące następstwa WATERSPOUT, które przedzierały się przez wyspę Maryland, niszcząc domy

Hrabstwo Somerset: Trąba wodna wylądowała na brzegu jako tornado, uszkadzając kilka domów wzdłuż Rhodes Point na wyspie Smith. Według doniesień budynki zostały zrównane z ziemią, gdy trąba wodna przekształciła się w przerażające tornado. Miało to miejsce we wnętrzach Wyspy Smitha około godziny 21:00 4 sierpnia 2022 roku.

REKLAMA

Eksperci klimatyczni sugerują, że trąba wodna mogła stać się tornadem i mogła spowodować poważne szkody. Oświadczenie o pogodzie zostało wydane przez National Weather Service ostrzegające przed wiatrem o prędkości 45 mil na godzinę i możliwym gradobicie. Do tej pory nie zgłoszono śmierci ani obrażeń. Ostatnio w kraju występują podobne powodzie i tornada.

REKLAMA

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Wirusowe filmy pokazują „potworne” tornada niszczące Teksas i Oklahomę

TERROR W NOWYM JORKU: Rodzina ujawnia, jak katastrofalne tornado EF-2 rozdarło stodołę, w której mieszkali

REKLAMA

Mieszkańcy Wyspy Smitha proszeni są o zachowanie czujności (Tiffanie Wuteila/Facebook)
Na odległą wyspę można dostać się tylko łodzią lub helikopterem, na której mieszka około 260 osób (Tiffanie Wuteila/Facebook)

REKLAMA

Dom zniszczony podczas Tornada (Tiffanie Woutila/ Facebook)
National Weather Service wydała oświadczenie o surowej pogodzie dla tego obszaru, wcześniej ostrzegając przed możliwym wiatrem z prędkością 45 mil na godzinę i gradem (Tiffanie Woutila/Facebook)
To zniszczenie dookoła - Kolejne zdjęcie z Wyspy Smitha ( @Tiffanie Woutila/Facebook)
Gwałtowne burze w stanie Maryland spowodowały powstanie trąb wodnych i tornad, które towarzyszyły intensywnemu upałowi i wilgotności w okolicy (@Tiffanie Woutila/Facebook)

REKLAMA

Gubernator Maryland Larry Hogan opublikował na Twitterze oświadczenie: „Hrabstwo Somerset donosi, że trąba wodna wylądowała na brzegu, powodując znaczne szkody na wyspie Smith. Jesteśmy gotowi pomóc lokalnej reakcji”. Dodał dalej: „Nasz zespół ds. zarządzania kryzysowego śledzi szkody spowodowane dzisiejszymi burzami i koordynuje działania z lokalnymi jurysdykcjami. Obecnie ponad 50 000 przerw w dostawie prądu. Proszę trzymać się z dala od dróg w dotkniętych obszarach – zwłaszcza tam, gdzie muszą pracować ekipy wycinające drzewa”.

REKLAMA
REKLAMA


Komentarze ekspertów

Ekspert ds. Klimatu i ekspert ds. Meteorologii, Dan Satterfield, napisał na Twitterze: „Jestem całkowicie pewien, że uszkodzenie na #Smith Island było tornadem, a nie trąbą wodną. Inny ekspert ds. klimatu, Rich Wirdzek, stwierdził: „Poważne zniszczenia na Wyspie Smitha – te zdjęcia wykonała Tiffanie Woutila. Szeryf hrabstwa Somerset potwierdza, że ​​trąba wodna zeszła na brzeg i przecięła wyspę jak tornado. #mdwx”. Cait Westerholm, ekspert ds. klimatu z WJACTV napisał na Twitterze: „Ostrzeżenie przed tornadami zostało wydane tuż poza hrabstwem Somerset. Obowiązuje ono do 20:15. Będziemy uważnie obserwować tę burzę, gdy się zbliża.

REKLAMA
REKLAMA


„Jest to jeden z najbardziej unikalnych mikroklimatów”

Mieszkańcy Smith Island i Somerset County wyrazili swoje obawy na Twitterze.

„Bardzo intensywna trąba wodna lub, co bardziej prawdopodobne, #tornado w Smith Island, Maryland dzisiaj #mdwx” Później inny użytkownik stwierdził: „Tornado wodne w domu na wyspie Smith dodatkowo potwierdza moje przekonanie, że Delmarva powinna mieć własne WFO. najbardziej unikalnych mikroklimatów w CONUS i jest obecnie podzielony między dwa biura. Można jednak pomarzyć, prawda?”

REKLAMA

Inny użytkownik skomentował: „Sprawdź to! Trąba wodna uformowana dziś wieczorem na wyspie Smith, MD. W końcu wylądowała i niestety zadała pewne szkody, tak jak to zrobiła #madmx”
REKLAMA


Artykuł zawiera uwagi zgłaszane w Internecie przez pojedyncze osoby i organizacje. MEAWW nie może ich samodzielnie potwierdzać i nie popiera twierdzeń ani opinii składanych online.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button