Rozrywka

„Zemsta za to, że nie zaprosiłeś Putina”: Internet obraża Rosję, ponieważ fałszywe wideo królowej staje się wirusowe

SAINT PETERSBURG, ROSJA: Rosyjscy propagandyści telewizyjni transmitują fałszywe wideo, aby zdyskredytować pamięć o królowej Elżbiecie II. Źródła sugerują, że wideo jest mściwą reakcją na wykluczenie Władimira Putina z listy gości na pogrzebie królowej.

Z całego świata napłynęły kondolencje dla zmarłej brytyjskiej monarchy, której nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się 19 września w opactwie Westminster. Tysiące żałobników przyjechało do Londynu, aby złożyć ostatni hołd zmarłej królowej Czwartek, 8 września, kończący chwalebne 70-letnie panowanie. W państwowym pogrzebie wezmą udział przywódcy ze wszystkich zakątków świata.

REKLAMA

POWIĄZANE HISTORIE

„Znak z niebios”: Tęcze pojawiają się nad Westminsterem i Windsorem w przeddzień pogrzebu królowej

Pałac Buckingham wzywa księcia Harry’ego do „blefu”, że był ostatnim, który dowiedział się o śmierci królowej

REKLAMA

Według Express UK, rosyjski prezydent jest niezadowolony z wykluczenia z listy gości VIP z historycznego wydarzenia. W Internecie krąży fałszywe wideo, które rzekomo pokazuje królową rzucającą jedzenie afrykańskim dzieciom podczas wizyty na kontynencie.

REKLAMA

Na filmie widać, jak dzieci starają się zebrać resztki. Zgodnie z informacjami, fałszywy klip został pokazany w programie prowadzonym przez rosyjską prezenterkę telewizyjną Olgę Skabeevą.

Gospodarz powiedział: „Aby zrozumieć, jaka była królowa Elżbieta. Ten materiał filmowy pokazuje królową w jej młodszych latach. I tak dawała jedzenie dzieciom zniewolonych ludzi w Afryce. Wystarczy spojrzeć na tę dobroć. zwierzęta w zoo”.

REKLAMA

Dodała: „Ten film uosabia sposób, w jaki Zachód i Anglosasi zachowują się wobec wszystkich innych na świecie”.


REKLAMA


Użytkownicy mediów społecznościowych zwracali uwagę, że materiał filmowy został nakręcony przez słynnych braci Lumière co najmniej dwie dekady przed narodzinami Jej Królewskiej Mości.

Jeden z użytkowników napisał: „To nie jest królowa Elżbieta. To krótki film nakręcony przez braci Lumiere, zanim królowa się urodziła”. Inny napisał: „Olga wyłoniła się ze swojej szamba, by sprowadzić jeszcze bardziej rażące kłamstwa rosyjskiej publiczności. Nakręcony w Wietnamie, nie w Afryce na początek. Nie królowa, ale francuska dama. Nie rzuca się jedzeniem, ale monetami. Kłamstwa Olgi trwają nadal i tak dalej…”

REKLAMA

Trzeci wtrącił: „Myślę, że to ich zemsta za to, że nie zaprosili Putina na pogrzeb”. Czwarty skomentował: „Rosja faktycznie wydała oświadczenie, w którym mówi, że (Wielka Brytania) wykorzystuje śmierć Jej Królewskiej Mości do wyrównania starych rachunków z Rosją, nie zapraszając Putina”.
REKLAMA
Kreml zareagował z furią, gdy dowiedział się, że prezydent Rosji nie otrzymał zaproszenia na pogrzeb.

REKLAMA

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych skrytykowało Londyn za to, co nazwało „głęboko niemoralnym” wykorzystaniem narodowej tragedii dla celów geopolitycznych. W oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej w czwartek, 15 września, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oskarżyło Wielką Brytanię o „wygłaszanie dzielących oświadczeń w dążeniu do oportunistycznych celów”.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button