Rozrywka

„Znak z niebios”: Tęcze pojawiają się nad Westminsterem i Windsorem w przeddzień pogrzebu królowej

LONDYN, WIELKA BRYTANIA: W przeddzień pogrzebu królowej Elżbiety II, w niedzielę, 18 września, nad Westminsterem i Windsorem pojawiły się tęcze, podczas gdy Londyńczycy podziwiali wspaniałe szkarłatne niebo nad Big Benem w niedzielę, 18 września. ponad 70 lat i był najdłużej panującym monarchą w brytyjskiej historii, po raz ostatni pożegnał się z niebios.

REKLAMA

Elżbieta II często przebywała w zamku Windsor, zwłaszcza po śmierci jej męża, księcia małżonka księcia Filipa, w kwietniu 2021 roku. Wieża, w której mieści się dzwon Big Bena, również otrzymała swoją nazwę od Jej Królewskiej Mości. Został przemianowany na Elizabeth Tower w 2012 roku, aby uczcić jej Diamentowy Jubileusz. Ponadto tęcze można było zobaczyć ponad linią żałobników, którzy całą noc czekali, aby zobaczyć leżącą w stanie królową. W dniu śmierci królowej, 8 września, przed Pałacem Buckingham i Zamkiem Windsor zaobserwowano tęcze.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

14-letni wnuk Queen, James, wicehrabia Severn, staje się popularny dzięki nagraniom, na których stoi czuwanie

Wróżka, która przepowiedziała śmierć królowej za pomocą szparagów, mówi, że książę William będzie królem W PRZYSZŁYM ROKU

REKLAMA

Zamek Windsor jako tęcza pokrywa niebo 8 września (Getty Images)
Tęcza została zauważona nad zamkiem Windsor 8 września, w dniu śmierci królowej (Getty Images)

Największa operacja bezpieczeństwa, jaką kiedykolwiek widział Londyn, ma miejsce w związku z pochówkiem królowej. Z setkami tysięcy ludzi gromadzących się w centrum Londynu i listą gości 500 dygnitarzy, burmistrz Sadiq Khan twierdzi, że pogrzeb w poniedziałek 19 września stanowił „bezprecedensowy” problem bezpieczeństwa.

REKLAMA

„Minęły dziesięciolecia, odkąd tak wielu światowych liderów było w jednym miejscu” – powiedział Khan. „Jest to bezprecedensowe w odniesieniu do różnych rzeczy, którymi żonglujemy. Mogą być źli ludzie, którzy chcą wyrządzić szkody jednostkom lub niektórym z naszych światowych liderów” – powiedział agencji Associated Press. „Więc pracujemy niezwykle ciężko – policja, służby bezpieczeństwa i wiele, wiele innych osób – aby upewnić się, że ten państwowy pogrzeb jest tak udany, jak to tylko możliwe” – powiedział. Ta operacja, według zastępcy podkomisarza Metropolitan Police Stuarta Cundy’ego, jest większa niż igrzyska olimpijskie w Londynie w 2012 roku.

REKLAMA

Policjanci stołeczni są widziani idąc w formacji po The Mall przed państwowym pogrzebem królowej Elżbiety II 19 września 2022 r. W Londynie w Anglii.  Elizabeth Alexandra Mary Windsor urodziła się na Bruton Street w Mayfair w Londynie 21 kwietnia 1926 roku. Poślubiła księcia Filipa w 1947 roku i wstąpiła na tron ​​Zjednoczonego Królestwa i Wspólnoty Narodów 6 lutego 1952 roku po śmierci jej ojca, króla Jerzego VI.  Królowa Elżbieta II zmarła w zamku Balmoral w Szkocji 8 września 2022 roku, a jej następcą został jej najstarszy syn, król Karol III.
Policjanci stołeczni są widziani idąc w formacji po The Mall przed państwowym pogrzebem królowej Elżbiety II 19 września w Londynie w Anglii (Getty Images)

„Nasza odpowiedź tutaj w Londynie będzie proporcjonalna, wyważona, a funkcjonariusze będą podejmować działania tylko tam, gdzie jest to absolutnie konieczne” – powiedział. Komisarz Metropolitalnej Policji Mark Rowley powiedział, że celem było zapewnienie bezpieczeństwa imprezy „i starać się zrobić to w możliwie dyskretny sposób, ponieważ jest to oczywiście uroczysta okazja”.

REKLAMA

W poniedziałek będzie pracować ponad 10 000 policjantów, w tym dodatkowi funkcjonariusze z każdego z 43 wydziałów policji w Wielkiej Brytanii. Na ścieżce parady setki marszałków-ochotników i personelu wojskowego będą służyć jako stewardzi. Są tylko najbardziej zauważalnym aspektem operacji bezpieczeństwa zarządzanej przez najnowocześniejsze centrum dowodzenia w pobliżu mostu Lambeth i niedaleko Parlamentu. Kosze na śmieci i odpływy uliczne są sprawdzane i uszczelniane. Na dachach pojawią się policyjni obserwatorzy, a na ulicach będą węszyć psy, policjanci morscy, a po ulicach jeżdżą policyjne konie.

REKLAMA

Aby hałas samolotów nie zakłócał ceremonii pogrzebowej, latanie dronami nad centrum Londynu zostało tymczasowo zabronione, a lotnisko Heathrow odwołuje dużą liczbę lotów. Trudność dla władz polega na utrzymaniu bezpieczeństwa 500 przywódców międzynarodowych bez naruszania zbyt wielu stosunków dyplomatycznych. Z wyjątkiem prezydenta USA Joe Bidena, który ma przybyć swoim strzeżonym pojazdem znanym jako Bestia. Dygnitarze zgromadzą się poza siedzibą, zanim zostaną przewiezieni autobusem do opactwa.

REKLAMA

Prawie milion ludzi zatłoczy Opactwo Westminsterskie i wzdłuż ścieżki, którą trumna przejdzie po pogrzebie, przez Pałac Buckingham do Hyde Parku. Następnie zostanie przetransportowany karawanami do oddalonego o 20 mil Windsoru, gdzie na służbie będzie pełnić jeszcze 2000 policjantów. Królowa odpocznie ze swoim zmarłym mężem w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button