Rozrywka

Zobacz podobieństwa między pogrzebami królowej Elżbiety II i księżnej Diany: procesja i nie tylko

Pamiętało dwóch arystokratów. 25 lat przed pogrzebem królowej Elżbiety II w poniedziałek, 19 września, księżna Diana została pochowana w Althorp we wrześniu 1997 roku.

Przeczytaj artykuł

Chociaż nabożeństwa mogły być inne – Jej Wysokość została uhonorowana państwowym pogrzebem, podczas gdy Diana miała królewski ceremoniał – oba postępowania miały kilka przejmujących podobieństw.

Jak książę William oraz Książę Harry szli za trumną swojej babci w poniedziałek, królewscy obserwatorzy z całego świata zostali przeniesieni z powrotem na pogrzeb zmarłej matki, na którym młodzi książęta – teraz odpowiednio 40 i 38, a następnie 15 i 12 – maszerowali w milczeniu, podążając za trumną Diany.

„To była jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłem, ten spacer” – powiedział William o procesji z 1997 roku w filmie dokumentalnym BBC z 2017 roku. Diana, 7 dni. „Wydawało się, że prawie szła obok nas, żeby przez to przejść”.

W poniedziałek, Król Karol III oddał hołd zmarłemu władcy wzruszającym gestem, który przypominał gest jego synów wykonany na pogrzebie własnej matki 25 lat wcześniej. Nowy monarcha umieścił na trumnie Elżbiety notatkę z napisem: „W kochającej i oddanej pamięci Karol R” — oddzwanianie do księcia Walii i karty księcia Sussex do Diany, która również była ozdobiona na jej trumnie. „Mamo”, książęta napisali na kopercie.

Przeczytaj artykuł

Przed pogrzebem najdłużej panującego monarchy rodzina królewska towarzyszyła jej trumnie w Westminster Hall w środę 14 września. William i Harry byli wśród osób, które szły obok trumny, powtarzając marsz braci z Pałacu Kensington do Opactwa Westminster pogrzeb matki.

Książę Cambridge zwrócił uwagę na podobieństwa do przechodnia podążającego procesją królowej do Westminster Hall. William mówił o „jakie to było trudne… i jak przypominało mu to pogrzeb jego mamy” – powiedział jeden z obserwatorów. Telegraf.

Przed pogrzebem najdłużej panującego monarchy rodzina królewska towarzyszyła jej trumnie w Westminster Hall w środę, 14 września, była wśród osób, które szły obok trumny, powtarzając marsz braci z Pałacu Kensington do Opactwa Westminster przed nabożeństwem pogrzebowym ich matki .

Elżbieta poznała swoją byłą synową w 1980 roku, zaledwie kilka miesięcy przed tym, jak 73-letni Charles oświadczył się swojej pierwszej żonie. Obie kobiety przez lata miały skomplikowany związek.

„Na początku Diana po prostu bała się swojej teściowej. Zachowała formalne pogrzeby – rzucając głęboki ukłon za każdym razem, gdy się spotkali – ale poza tym trzymała się z daleka ”- królewski biograf Andrzej Morton napisał w swojej książce z 1992 roku Diana: Jej prawdziwa historia — własnymi słowami.

Asystent byłego nauczyciela poślubił Karola w 1981 roku, ale para rozwiodła się w 1996 roku za namową królowej, po romansie Karola z jego obecną żoną, Królowa Małżonka Camilla. Rok po sfinalizowaniu podziału Diana zginęła tragicznie w wypadku samochodowym.

Przeczytaj artykuł

„W końcu Diana była jedyną osobą, z którą królowa nigdy nie nauczyła się radzić” — królewski ekspert Ingrid Seward napisała w swojej książce z 2002 roku, Królowa i Di. „Źle reagowała na krytykę — każda nagana ze strony królowej była traktowana jako przykład na to, że rodzina się przeciwko niej zjednoczyła. Ani cierpliwość, ani milczące niezadowolenie ze stalowymi oczami, których Elżbieta nauczyła się stosować z tak miażdżącym skutkiem, nie zrobiły na Dianie żadnego wrażenia. Jednak nie robiąc nic i pozwalając Dianie lekceważyć ograniczenia konwencji, które utrzymują monarchię w miejscu, królowa nieświadomie pozwoliła księżnej wymknąć się spod kontroli”.

Karol — który natychmiast został królem po śmierci matki w wieku 96 lat — poślubił Camillę w 2005 roku.

Przewiń, aby zobaczyć podobieństwa między pogrzebami królowej Elżbiety II i księżnej Diany:

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button