Rozrywka

Żona księcia Edwarda Sophie, hrabina Wessex pociesza księcia George’a po pogrzebie królowej Elżbiety II

Prince George, 9 lat, miał słodką wymianę z książe Edwardżona, Sophie, hrabina Wessexkiedy objęła chłopca ramieniem na pogrzebie królowej Elżbiety II w poniedziałek 19 września.

Przeczytaj artykuł

Członkowie rodziny królewskiej podzielili się chwilą tuż po zakończeniu nabożeństwa żałobnego zmarłego monarchy. George dołączył do rodziców, książę William oraz Księżniczka Katew Opactwie Westminsterskim, aby złożyć wyrazy szacunku swojej prababce.

Książę Jerzy, Kate Middleton, Camilla Queen Consort i księżniczka Charlotte
Członkowie rodziny królewskiej na pogrzebie królowej Zdjęcie: Tim Rooke/Shutterstock

Najstarsze dziecko pary również uczestniczyło w procesji wraz ze swoją siostrą, księżniczką Charlotte (7 lat), Williamem (40 lat) i najmłodszym synem Kate, 4-letnim księciem Louisem, nieobecnymi na pogrzebie.

Po nabożeństwie 40-letni książę i księżna Kornwalii udali się do zamku Windsor, gdzie Elżbieta zostanie pochowana wraz ze swoim zmarłym mężem, księciem Filipem. Z kolei 52-letnia Sophie pojechała do miejsca obok Książę Harryżona, Meghan Marklegdy ich mężowie maszerowali z trumną władcy do Wellington Arch.

Jej Wysokość zmarła „spokojnie” w swojej posiadłości w Szkocji 8 września, zgodnie z oświadczeniem Pałacu Buckingham. Miała 96 lat. Kilka godzin wcześniej pałac potwierdził, że lekarze Elżbiety umieścili ją „pod nadzorem lekarskim” w jej rezydencji w zamku Balmoral.

W tym czasie William skierował do śmierci swojej babci specjalną wiadomość. „W czwartek świat stracił niezwykłego przywódcę, którego oddanie dla kraju, Królestwa i Wspólnoty Narodów było absolutne” – podzielił się na Instagramie 10 września. „W nadchodzących dniach tak wiele zostanie powiedziane o znaczeniu jej historycznego królować.”

Kontynuował: „Ja jednak straciłem babcię. I chociaż będę opłakiwać jej stratę, to też czuję się niesamowicie wdzięczna. W piątym dziesięcioleciu korzystałem z mądrości i otuchy królowej.

Przeczytaj artykuł

Książę Cambridge przypomniał „wspomnienia”, które jego dzieci będą nadal mieć po Elżbiecie. „Była przy mnie w moich najszczęśliwszych chwilach i była przy mnie w najsmutniejszych dniach mojego życia” – dodano w oświadczeniu, zauważając, że Kate przez lata miała „przewodnictwo i wsparcie” Elizabeth. „Wiedziałem, że ten dzień nadejdzie, ale minie trochę czasu, zanim rzeczywistość życia bez babci naprawdę stanie się realna”.

Meghan Markle, Kate Middleton, księżniczka Charlotte, książę Jerzy, Sophie księżna Wessex
Członkowie rodziny królewskiej na pogrzebie królowej Zdjęcie: Hannah Mckay/AP/Shutterstock

Przed pogrzebem Kate rzuciła okiem na to, jak jej dzieci radzą sobie z tragiczną stratą. Gubernator Generalny David Hurley Australii przypomniał rozmowę, którą przeprowadził z księżną Cambridge at Król Karol IIIprzyjęcie w Pałacu Buckingham w niedzielę 18 września.

„Młodsza z nich zadaje teraz pytania typu:„ Czy myślisz, że nadal możemy grać w te gry, kiedy pojedziemy do Balmoral ”i takie rzeczy, ponieważ jej tam nie będzie” – powiedział Hurley dziennikarzom o swojej wymianie. „Starszy zdaje sobie teraz sprawę, jak ważna była jego prababka i co się dzieje”.

Przeczytaj artykuł

Kate wcześniej otworzyła się na temat reakcji swojego najmłodszego dziecka na odejście Elizabeth. “[Louis said,] „Przynajmniej babcia jest teraz z pradziadkiem” – powiedziała życzliwym 10 września, odnosząc się do zmarłego męża królowej, księcia Filipa, który zmarł w kwietniu 2021 r. w wieku 99 lat.

Po śmierci Filipa źródło omawiało, w jaki sposób rodzina królewska wspierała Elżbietę. „Cambridges spędzają Boże Narodzenie z królową w Sandringham! To będzie wielka sprawa rodzinna” – ujawnił wtajemniczony Nas tygodniowo w grudniu 2021 r. „George, Charlotte i Louis są absolutnie zachwyceni, że ponownie widzą swoją prababkę osobiście”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button