Rozrywka

Żona Pata Montgomery’ego, Candy, zamordowała kobietę i odeszła bez szwanku — czy został z nią?

W najnowszym serialu kryminalnym Hulu, Candy, zostaliśmy zaproszeni do małego miasteczka w Teksasie w 1980 roku. Nie dajcie się jednak zwieść tytułowi, ponieważ fabuła nie jest słodka. Ma wszystkie elementy klasycznej opowieści kryminalnej, łącznie z niezadowoloną gospodynią domową, nielegalnym romansem i krwawą siekierą.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Kobieta stojąca za morderstwem to Candy Montgomery, a wszystko, czego pragnęła od życia, to małe podniecenie, które znalazła w Allanie Gore, żonatym mężu z dwójką dzieci. Oczywiście Candy miała wszystko, czego powinna pragnąć: piękny dom, dwójkę uroczych dzieci i męża, który dał jej prawie wszystko. Kiedy Candy zamordowała żonę Allana, jej rodzina została wywrócona na lewą stronę. Co stało się z jej mężem, Patem Montgomerym? Oto, co wiemy.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąGdzie jest teraz Pat Montgomery?

Według Texas Monthly, Pat i Candy pobrali się na początku lat siedemdziesiątych. W tym czasie Pat był „jednym z najzdolniejszych młodych inżynierów elektryków w Texas Instruments”. Candy pracowała jako sekretarka i pod każdym względem była atrakcyjną kobietą o wysokim śmiechu, którego nie można było zignorować. Dzięki łatwemu urokowi i zabawnej osobowości łatwo zrozumieć, dlaczego Pat chciałby ją zgarnąć.

Pat i Candy wkrótce mieli syna i córkę, a w 1977 roku rodzina przeniosła się do Wylie w Teksasie. Jako „wojskowy bachor”, który był w ciągłym ruchu, dorastając, biorąc ślub i osiedlając się na wsi, Candy myślała, że ​​chciała. Pat miał niesamowitą pracę przy „wyrafinowanych wojskowych systemach radarowych w Texas Instruments”, gdzie zarabiał 70 000 dolarów rocznie (około 332 000 dolarów w 2022 r.). Biorąc pod uwagę epokę i pensję męża, Candy została w domu z dziećmi i pogrążyła się w ich kościele, choć szybko „znudziła się szaleństwem”.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Kościół to miejsce, w którym Montgomerys spotkali Allana i Betty Gore. Poza tym Candy i Allan grali razem w lidze siatkówki, dlatego znudzony Candy wpadł na pomysł, by zapytać Allana, czy chce zaangażować się w ściśle fizyczny romans. Po długim namyśle Allan ustąpił i oboje rozpoczęli 6-miesięczny związek, który Candy ostatecznie zerwała po tym, jak Allan ponownie zaangażował się w Betty i ich małżeństwo.

Źródło: Hulu

Jessica Biel (Candy Montgomery) i Pable Schreiber (Allan Gore) w „Candy”

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Mąż Candy, Pat, był tajemniczy, a przynajmniej mroczna postać w tle tego tragicznego trójkąta quasi pożądania. Najbardziej „przeklętą” rzeczą w nim był fakt, że nie rozumiał, co Candy napisała na jej zajęciach z kreatywnego pisania. Zawsze wracamy do tego, co wiemy, a Candy wiedziała, że ​​dzieciństwo było niestabilne, na które składało się ciągłe poruszanie się i prawdopodobnie nie tworzenie wielu głębokich przywiązań. Kiedy w końcu dostała to, czego myślała, że ​​chce z Patem, może po prostu nie czuła się jak w domu.

Następnie, w 1980 roku, Candy zamordowała Betty Gore siekierą, pozostawiając 41 ran na jej ciele. Początkowo nikomu nie powiedziała, ale ostatecznie przyznała się do samoobrony podczas procesu, który, w dzikim skręcie fabuły, faktycznie zadziałał. Candy został uniewinniony.

Najwyraźniej Pat pozostała przy niej przez całą mękę, ale Daily Mail doniósł, że po przeprowadzce do Georgii Pat i Candy rozwiedli się. Najwyraźniej Candy wróciła do swojego panieńskiego nazwiska Wheeler, a Pat pozornie zniknął. Teraz tę historię opowie Hulu i chcemy wiedzieć, kto zagra Pata.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Getty Images

Timothy Simons

Kto gra Pata Montgomery’ego w „Candy” Hulu?

Fizycznie obsada jest trochę nieaktualna, ale emocjonalnie jesteśmy prawie pewni, że ten aktor to przybija. W rolę Pat Montgomery wcielił się aktor Timothy Simons, najbardziej znany jako Jonah Ryan z Veep. Podczas gdy Jonah jest dziwny, często obleśny, ale uroczo samotny, postać Pata jawi się jako oddany ojciec i mąż, który czasami jest bardziej jak trzecie dziecko dla Candy (w tej roli Jessica Biel).

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Kiedy spotykamy go po raz pierwszy, entuzjastycznie dyskutuje o planach zabrania dzieci na „Imperium kontratakuje”. I chociaż brakuje tutaj fałszywej pewności siebie Jonaha Ryana, otrzymujemy wygodną pewność siebie człowieka, który jest głęboko zadowolony ze swojego życia.

Nic nie prowadzi do tego bardziej niż wtedy, gdy Candy mówi Patowi, że powinien mieć więcej przyjaciół, a on mówi: „Nie mam 11 lat. Mam ciebie”. I wtedy zaczynamy dostrzegać pęknięcia w życiu Candy, gdy zdaje sobie sprawę, że jest słońcem na orbicie wszechświata jej rodziny, który nie może trwać długo.

Rozmawiając wyłącznie z Distractify, Timothy Simons otworzył się na temat walki z tą prostą, nieco nieświadomą postacią.

„Żartowałabym z okolicy [on set] o tym, jak moja praca jest dość łatwa w pierwszych kilku odcinkach, po prostu musiałem zagrać faceta, który był nieskomplikowany i podekscytowany tym, jak się sprawy mają ”- powiedział.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Hulu

Jessica Biel (Candy Montgomery) i Timothy Simons (Pat Montgomery) w „Candy”

Oczywiście sprawy nie pozostają długo nieskomplikowane, co oznacza, że ​​aktorska praca Timothy’ego stała się nieco bardziej wielowarstwowa i trudna.

„W mojej głowie pojawiło się jedno wielkie pytanie [Pat]- wyjawił Timothy. – Jak posegregować te nowe informacje o twoim współmałżonku, kimś, kogo masz, w obecności Boga i rodziny, powiedział, że spędzisz z nim resztę życia na dobre lub na złe? W jaki sposób ktoś, kto myśli, że całe jego życie jest ustawione i rozwiązane, segreguje całkiem niewiarygodne nowe informacje?

Rola była trochę odejściem dla Timothy’ego, którego widzowie przyzwyczaili się oglądać w komediach. Ale, jak powiedział Distractify, łatwo było zgodzić się na miniserial, kiedy otrzymał ofertę.

„Jestem wielkim fanem Jessie [Biel] i Mel[anie] Lynskey — powiedział. — To znaczy, to coś w tym stylu. Tak naprawdę nie robią niczego złego, więc łatwo jest „tak”, gdy ktoś prosi cię o zrobienie czegoś takiego.

Premiera Candy odbędzie się w poniedziałek 9 maja w Hulu i będzie wypuszczać nowe odcinki każdego dnia, aż do finału w piątek 13 maja.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button