Rozrywka

Zwierzęta trzymane w „ciężarówce z piekła rodem” czekające na rzeź na festiwal psiego mięsa są uratowane

Ratownicy uratowali dziesiątki psów w „ciężarówce z piekła rodem”, zanim wysłano je na „zupę” na chorym festiwalu.

Kontrowersyjny festiwal Yulin Lychee and Dog Meat, który rozpocznie się 22 czerwca i będzie świadkiem tysięcy schwytanych bezpańskich psów i zwierząt domowych, które będą podpalane palnikami i gotowane na egzotyczne przysmaki w południowo-zachodnich Chinach.

Film udostępniony przez organizację charytatywną NoToDogMeat pokazuje, jak działacze i policja zatrzymują ciężarówkę na punkcie kontrolnym, gdy jedzie ona z dzielnicy Gaoling w Xi’an na barbarzyński festiwal tortur w sobotę (18 czerwca).

Kampanie z NoToDogMeat zatrzymali ładunek psów z ciężarówką na stacji poboru opłat w środkowych Chinach (Zdj .: Yulin Dog Rescue) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Ciężarówka przewozi setki przerażonych psiaków, które zostały sprowadzone z wiosek i trzymane w maleńkich skrzyniach przez wiele dni bez wody i jedzenia.

Gdy funkcjonariusze przesłuchują kierowcę na poboczu, zdesperowane kły szczekają i wołają o pomoc, podczas gdy wolontariusze próbują dostarczyć wodę, aby je nawodnić.

Według organizacji zajmującej się prawami zwierząt ciężarówka została skonfiskowana, a nielegalnie przewożone psy zostaną wkrótce przekazane działaczom, którzy zapewnią psom opiekę weterynaryjną i bezpieczny dom.

Niektórzy ludzie karmili swoje psy wodą i jedzeniem, podczas gdy kierowca był przesłuchiwany przez lokalne władze (Zdjęcie: Yulin Dog Rescue)

Komunikat ten pojawia się po tym, jak koledzy działaczy rozwalili kolejną ciężarówkę, która miała w zeszłym tygodniu wysłać 2000 psów z środkowych Chin do Yulin.

Operacja rozpoczęła się na początku tego tygodnia, kiedy na obserwacie w wiosce niedaleko miasta Hebei ratownicy NoToDogMeat odkryli ciężarówkę załadowaną setkami zdesperowanych psów.

Ratownik Zhao błagał robotników, aby oszczędzili niektóre psy, ale powiedziano mu, że jeśli nie zdobędzie znacznej sumy pieniędzy, ich los zostanie przesądzony.

45-letni Zhao, który prowadzi schroniska NoToDogMeat w Pekinie i Hebei, w których obecnie przebywa około 700 uratowanych psów, powiedział: „Zidentyfikowanie ciężarówki zajęło dużo czasu i pracy, ale mamy nadzieję, że wynik będzie pozytywny.

W zeszłym tygodniu inna grupa wolontariuszy uratowała około 2000 psów przed wysłaniem do Yulin (Zdjęcie: notodogmeat)

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości i historie z całego świata z Daily Star, zapisz się do naszego biuletynu, klikając tutaj.

„Oni nie powinni podróżować, a Yulin nie powinien iść naprzód.

„Ten ratunek był wysiłkiem zespołowym wielu działaczy z wielu organizacji, zjednoczonych, aby powstrzymać ten okropny handel i okrucieństwo”.

Julia de Cadenet, założycielka NoToDogMeat, powiedziała: „To chińscy aktywiści i oddolne organizacje charytatywne ryzykują podjęciem działań w takich sytuacjach. Pan Zhao jest superbohaterem.

„Jako organizacja charytatywna mamy bardzo niewiele zasobów, ale zawsze robimy wszystko, co w naszej mocy, aby szybko reagować na otrzymywane informacje, aby pomóc tym biednym psom, z których wiele będzie skradzionymi zwierzętami”.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button